PŚ w biathlonie: Martin Fourcade z dziewiątym zwycięstwem

W rozegranym w Ruhpolding biathlonowym biegu sprinterskim zwycięstwo odniósł Martin Fourcade. Oprócz Francuza na podium stanęli Julian Eberhard i Emil Hegle Svendsen.

Łukasz Witczyk
PAP/EPA / FILIP SINGER
Martin Fourcade wrócił na zwycięską ścieżkę. W Oberhofie Francuz zajął trzecią i ósmą lokatę, ale w Ruhpolding potwierdził, że jest w wysokiej formie. Było to dla niego dziewiąte w tym sezonie zwycięstwo w zawodach biathlonowego Pucharu Świata.

Fourcade na mecie miał 18 sekund przewagi nad Julianem Eberhardem. Trzecią lokatę zajął Emil Hegle Svendsen, który do triumfatora stracił blisko 40 sekund. Takie rezultaty sprawiają, że Francuz jest faworytem niedzielnego biegu pościgowego. Dodajmy, że cała trójka była bezbłędna na strzelnicy.

Najlepiej z Polaków spisał się Grzegorz Guzik, który zajął 66. miejsce i do miejsca gwarantującego start w biegu pościgowym zabrakło mu blisko 8 sekund. 90. lokatę zajął Mateusz Janik, a Rafał Penar był 94.