ME w biathlonie: Julija Dzhyma ze złotem w sprincie, 6. miejsce Magdaleny Gwizdoń

W rozegranym w piątek w ramach biathlonowych mistrzostw Europy biegu sprinterskim zwyciężyła Julija Dzhyma. Oprócz Ukrainki na podium stanęły Rosjanki Swietłana Ślepcowa i Irina Starych.

Łukasz Witczyk
Magdalena Gwizdoń Materiały prasowe / Szymon Sikora / PZBiath. / Na zdjęciu: Magdalena Gwizdoń

Julija Dzhyma nie dała rywalkom najmniejszych szans. Reprezentantka Ukrainy była bezbłędna na strzelnicy, a do tego zaprezentowała świetną dyspozycję biegową. Dzhyma na mecie miała aż 27 sekund przewagi nad Swietłaną Ślepcową, co sprawia, że Ukrainka jest faworytką sobotniego biegu pościgowego.

Dla Ślepcowej i Iriny Starych były to drugie medale zdobyte podczas mistrzostw Europy w Dusznikach-Zdroju. Poprzednio stały one na podium podczas środowego biegu indywidualnego.

Najlepiej z Polek spisała się Magdalena Gwizdoń (1 pudło), która sklasyfikowana została na szóstym miejscu, a do zwyciężczyni straciła blisko 50 sekund. 16. była Monika Hojnisz (1 pudło), 34. lokatę zajęła Krystyna Guzik (4 karne rundy), a Karolina Pitoń (1 niecelny strzał) była 35. W biegu pościgowym udział weźmie również Kinga Mitoraj (3 pudła), która zajęła 57. miejsce. Z kolei Anna Mąka (4 niecelne strzały) była 71.

71 Anna Mąka Polska +4:09,8 4

Czy polskie biathlonistki zdobędą co najmniej jeden medal podczas mistrzostw Europy w Dusznikach-Zdroju?