ME w biathlonie: trzeci medal Iriny Starych. 6. miejsce Moniki Hojnisz

W rozegranym w ramach biathlonowych mistrzostw Europy biegu pościgowym zwycięstwo odniosła Irina Starych. Oprócz Rosjanki na podium zawodów w Dusznikach-Zdroju stanęły Julija Dzhyma i Swietłana Ślepcowa.

Łukasz Witczyk

Irina Starych zaledwie kilka tygodni temu wróciła do rywalizacji w biathlonowym Pucharze IBU po trzyletniej dyskwalifikacji za doping. Rosjanka została złapana na stosowaniu niedozwolonych środków przed igrzyskami w Soczi. Odpokutowała karę i w wielkim stylu powróciła na biathlonowe trasy.

W biegu pościgowym Rosjanka nie miała sobie równych. Była bezbłędna na strzelnicy, odrobiła 38-sekundową stratę do Juliji Dzhymy, a ostatnim strzelaniu wyruszyła samotnie na rundę biegową. Zwycięstwa nie mógł jej odebrać nikt. Na mecie miała 20 sekund przewagi nad Dzhymą. Dla Starych to trzeci medal podczas czempionatu w Dusznikach-Zdroju. Wcześniej zdobyła złoto w biegu indywidualnym i brąz w sprincie.

Na podium biegu pościgowego znalazły się również zawodniczki, które wywalczyły medale w piątkowym sprincie. Dzhyma (dwa pudła) była druga, a Ślepcowa (jedno pudło) spadła na trzecią lokatę. Na szóstym miejscu rywalizację zakończyła Monika Hojnisz, która awansowała z szesnastej pozycji. Na finiszu Polka przegrała ze Swietłaną Mironową z Rosji.

Na 15. miejscu sklasyfikowana została Magdalena Gwizdoń (5 karnych rund), a Kinga Mitoraj była 41. (3 pudła). Biegu nie ukończyła Karolina Pitoń, która po trzech wizytach na strzelnicy została zdublowana.