PŚ w biathlonie: Laura Dahlmeier bezkonkurencyjna, 15. miejsce Magdaleny Gwizdoń

W sobotę w Pjongczang rozegrano bieg pościgowy zaliczany do Pucharu Świata. Zawody zakończyły się triumfem Laury Dahlmeier, a oprócz Niemki na podium stanęły Kaisa Makarainen i Anais Bescond.
Łukasz Witczyk
PAP/EPA / CHRISTIAN BRUNA

Laura Dahlmeier była faworytką do wygranej i nie dała rywalkom najmniejszych szans. Liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata była bezbłędna na strzelnicy, co tylko potwierdziło jej dominację nad pozostałymi zawodniczkami. Na mecie Niemka miała blisko minutę i 13 sekund przewagi nad Kaisą Makarainen, która na strzelnicy pomyliła się dwukrotnie.

Na olimpijskiej trasie dobrze zaprezentowała się Anais Bescond. Francuzka zameldowała się na najniższym stopniu podium. Szansę na miejsce w czołowej trójce przez fatalne strzelanie straciła za to Tiril Eckhoff, która musiała przebiec aż trzy karne rundy i ostatecznie rywalizację zakończyła na czwartej pozycji.

Najlepiej z Polek spisała się Magdalena Gwizdoń, która zanotowała awans o trzy lokaty i zajęła 15. miejsce. Nasza reprezentantka zaliczyła jedną karną rundę. Cztery pudła zanotowała Monika Hojnisz (34. miejsce, spadek o 22 lokaty), a Kinga Mitoraj była 58. Musiała ona przebiec aż siedem karnych rund.