Weronika Nowakowska zrealizowała cel

Weronika Nowakowska po rocznej przerwie wróciła na biathlonowe trasy. Dwukrotna medalistka mistrzostw świata zajęła 28. miejsce w biegu sprinterskim Pucharu IBU w Otepaa. Tym samym wywalczyła kwalifikację do Pucharu Świata.

Łukasz Witczyk
Weronika Nowakowska Materiały prasowe / Szymon Sikora / PZBiath. / Na zdjęciu: Weronika Nowakowska

Właśnie taki był cel Weroniki Nowakowskiej na zawody Pucharu IBU w Otepaa. Z powodu przerwy macierzyńskiej Polka musiała zdobyć punkty w Otepaa, by móc rywalizować w nowym sezonie w Pucharze Świata. Polka po biegu była zadowolona ze swojego występu.

- Wynik bezwzględny taki sobie - 28. miejsce, strzelanie stabilnie, ale nie bezbłędnie, bo 1 kara z leżącej i 1 ze stójki. Cel został osiągnięty - przekazała za pośrednictwem Facebooka Nowakowska. Zwróciła również uwagę na to, że są jeszcze rezerwy w strzelaniu i przygotowaniu sprzętu, co również miało istotny wpływ na wynik.

Nowakowska to jedna z najbardziej utytułowanych polskich biathlonistek. W swoim dorobku ma srebrny oraz brązowy medal mistrzostw świata z 2015 roku, które odbyły się w Kontiolahti. Celem Nowakowskiej jest dobry występ na przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Pyeongchang.

Czy Weronika Nowakowska w przyszłym sezonie będzie regularnie zdobywała punkty Pucharu Świata?