PŚ w biathlonie: niespodziewany triumf Mari Laukkanen, fatalny występ Polek

Niespodziewanym zwycięstwem Mari Laukkanen zakończył się bieg sprinterski kobiet, który rozegrano w Oslo. Oprócz Finki na podium stanęły Francuzki Justine Braisaz i Anais Bescond.

Łukasz Witczyk
PAP/EPA / Hendrik Schmidt
Dla Mari Laukkanen to największy sukces w dotychczasowej biathlonowej karierze. Kluczem do wygranej reprezentantki Finlandii było bezbłędne strzelanie. Na mecie Laukkanen, która w przeszłości startowała w biegach narciarskich, miała blisko 8 sekund przewagi nad Justine Braisaz. Skład podium uzupełniła Anais Bescond. Francuzki również nie zaliczyły żadnego pudła na strzelnicy.

Fatalnie spisały się reprezentantki Polski. Najlepsza z nich była Magdalena Gwizdoń, która sklasyfikowana została na 38. miejscu. 40. lokatę zajęła Monika Hojnisz i te dwie zawodniczki wywalczyły prawo startu w sobotnim biegu pościgowym. 90. była Kinga Mitoraj, a dopiero 92. miejsce zajęła Krystyna Guzik.