PŚ w biathlonie: Dorothea Wierer najlepsza w Ruhpolding, wysokie miejsce Weroniki Nowakowskiej

W rozegranym w Ruhpolding biathlonowym biegu indywidualnym zwycięstwo odniosła Dorothea Wierer. Oprócz Włoszki na podium stanęły Kaisa Makarainen i Rosanna Crawford. 13. miejsce zajęła Weronika Nowakowska.

Łukasz Witczyk
Weronika Nowakowska PAP/EPA / PAP/EPA/ARMANDO BABANI / Weronika Nowakowska
Dorothea Wierer zwyciężyła dzięki dobrej formie biegowej i bezbłędnemu strzelaniu. W biegu indywidualnym to klucz do sukcesu, gdyż za każdy niecelny strzał do czasu zawodniczki doliczana jest karna minuta. W dodatku to najbardziej wymagający bieg, gdyż biathlonistki mają do pokonania aż 15 kilometrów.

Włoszka na mecie miała blisko 13 sekund przewagi nad Kaisą Makarainen. Reprezentantka Finlandii szansę na zwycięstwo zaprzepaściła jednym niecelnym strzałem. Gdyby była bezbłędna, to wręcz zdeklasowałaby rywalki.

Niespodzianką jest trzecie miejsce Rosanny Crawford. Kanadyjka do zwyciężczyni straciła 21 sekund. Jeszcze większą sensację sprawiła Łotyszka Baiba Bendika, która sklasyfikowana została na 10. miejscu. To jej najlepszy wynik w karierze.

13. lokatę zajęła Weronika Nowakowska. Polka potwierdziła, że dobre występy w Oberhofie nie były dziełem przypadku. Nowakowska zaliczyła jedno pudło na strzelnicy. Poniżej oczekiwań spisały się pozostałe nasze reprezentantki. Na ostatnim strzelaniu szansę na dobre miejsce straciła Monika Hojnisz, która popełniła dwa błędy i była dopiero 46. 51. pozycję zajęła Krystyna Guzik, a Magdalena Gwizdoń była 95. Najstarsza z Polek zaliczyła aż siedem karnych minut.

95 Magdalena Gwizdoń Polska +8:07,7 7

[b]Transmisje z Pucharu Świata w biathlonie oraz igrzysk olimpijskich w Pjongczang pokaże telewizja Eurosport. Lista transmisji z PŚ w Ruhpolding: [/b] Sztafeta 4x6 km kobiet, sobota, 14:00, Eurosport 2 Bieg masowy na 15 km mężczyzn, niedziela, 12:00, Eurosport 1 Bieg masowy na 12,5 km kobiet, niedziela, 14:15, Eurosport 2 ZOBACZ WIDEO Maciej Kot: Byłem bardzo zły. Podjęliśmy decyzję, abym nie rozmawiał z mediami

Czy Weronika Nowakowska zdobędzie medal na IO w Pjongczangu?