PŚ w biathlonie: triumf Johannesa Boe w Anterselwie, punkty Grzegorza Guzika

Grzegorz Guzik po raz pierwszy w tym sezonie zdobył punkty biathlonowego Pucharu Świata. W Anterselwie zajął 30. miejsce. Zwyciężył Norweg Johannes Boe.

Łukasz Witczyk
Grzegorz Guzik Materiały prasowe / Szymon Sikora / PZBiath. / Grzegorz Guzik
To był najlepszy w tym sezonie występ polskich biathlonistów. Po raz drugi w karierze Grzegorz Guzik zdobył punkty Pucharu Świata. Polak na strzelnicy pomylił się dwukrotnie i zajął 30. pozycję, co dało mu 11 "oczek". Do triumfatora stracił blisko 2 minuty i 10 sekund. Do biegu pościgowego awans wywalczył również Andrzej Nędza-Kubiniec, który był 51. Dopiero na 90. miejscu sklasyfikowany został Łukasz Szczurek.

Zawody zakończyły się triumfem Johannesa Boe, który potwierdził swoją wysoką formę. Norweg zaliczył jedno pudło na strzelnicy, ale i tak miał niemal 13 sekund przewagi nad swoim najgroźniejszym konkurentem, Martinem Fourcadem. W dodatku Francuz był bezbłędny na strzelnicy.

Ta dwójka zdominowała rywalizację w Anterselwie i pozostali zawodnicy walczyli tylko o trzecie miejsce. Ostatecznie na najniższym stopniu podium stanął Arnd Peiffer, który nieznacznie wyprzedził Antona Szipulina. Rosjanin szansę na trzecią lokatę zaprzepaścił podczas strzelania, gdzie popełnił jeden błąd.

90 Łukasz Szczurek Polska +3:41,2 4

Czy Grzegorz Guzik jest w stanie regularnie punktować w zawodach Pucharu Świata?