MP w biathlonie: pożegnanie Nowakowskiej, złote medale Guzików, Pitoń i Szczurka

W środę i czwartek w Dusznikach-Zdroju rozegrano biathlonowe mistrzostwa Polski. Wśród kobiet po złote medale sięgnęły Krystyna Guzik i Karolina Pitoń. Z kolei wśród mężczyzn najlepsi byli Grzegorz Guzik i Łukasz Szczurek.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Weronika Nowakowska z oficjalną maskotką igrzysk w Pjongczangu WP SportoweFakty / Michał Bugno / Na zdjęciu: Weronika Nowakowska z oficjalną maskotką igrzysk w Pjongczangu
Mistrzostwa Polski to ostatnia oficjalna impreza sezonu w Polsce. W środę w Dusznikach-Zdroju rozegrano rywalizację w sprintach, a dzień później biathloniści walczyli w biegach masowych. Po swój dwudziesty w karierze tytuł sięgnęła Krystyna Guzik, która w sprincie była bezbłędna. W czwartek reprezentantki Polski zabrakło na trasie, gdyż postanowiła przygotowywać się do wojskowych mistrzostw świata.

Z kolei w czwartek niespodziewanie najlepsza była Karolina Pitoń, która na mecie biegu masowego miała aż minutę i 11 sekund przewagi nad Magdaleną Gwizdoń. Na najniższym stopniu podium stanęła 19-letnia Joanna Jakieła. Siódma była Weronika Nowakowska, dla której był to ostatni start w karierze. Medalistka mistrzostw świata pożegnana została okazałym bukietem kwiatów.


W sprincie mężczyzn bezkonkurencyjny był Grzegorz Guzik, który na mecie miał ponad 14 sekund przewagi nad Łukaszem Szczurkiem, a brązowy medal wywalczył Mateusz Janik. W biegu masowym Szczurek i Guzik zamienili się lokatami, a trzeci ponownie był Janik.

Wyniki:

Bieg sprinterski kobiet:
1. Krystyna Guzik 20:03,6 (0)
2. Monika Hojnisz +5,0 (1)
3. Kamila Żuk +10,1 (2)

Bieg sprinterski mężczyzn:
1. Grzegorz Guzik 27:45,9 (3)
2. Łukasz Szczurek +14,2 (2)
3. Mateusz Janik +1:11,3 (2)

Bieg masowy kobiet:
1. Karolina Pitoń 38:20,0 (4)
2. Magdalena Gwizdoń +1:11,7 (6)
3. Joanna Jakieła +1:27,8 (3)

Bieg masowy mężczyzn:
1. Łukasz Szczurek 47:05,7 (4)
2. Grzegorz Guzik +30,5 (7)
3. Mateusz Janik +1:12,4 (5)

ZOBACZ WIDEO Dwa medale Polaków w Pjongczangu. Andrzej Person: Wróciliśmy na z góry upatrzone pozycje
Czy obecny sezon w wykonaniu polskich biathlonistów był dla Ciebie rozczarowaniem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×