PŚ w biathlonie: Johannes Boe nie zwalnia tempa. Norweg najlepszy w sprincie

Trwa druga runda biathlonowego Pucharu Świata. W piątek w Hochfilzen odbył się sprint mężczyzn na dystansie 10 km. Po trzecie zwycięstwo w tym sezonie sięgnął Johannes Boe i to mimo karnej rundy.

Mateusz Kozanecki
Johannes Boe Getty Images / Stanko Gruden/Agence Zoom / Stringer / Na zdjęciu: Johannes Boe
Pierwszy w tym sezonie bieg sprinterski odbył się 7 grudnia w Pokljuce. Po zwycięstwo sięgnął Johannes Boe, który mimo jednego pudła wyprzedził o nieco ponad 16 sekund Antonina Guigonnata i Aleksandra Łoginowa. Najlepszym z Polaków był Łukasz Szczurek, który zajął 56. miejsce.

W Hochfilzen zmagania układały się według podobnego scenariusza. Johannes Boe spudłował ostatni strzał i miał do pokonania dodatkowe 150 metrów, nie przeszkodziło to jednak Norwegowi w znalezieniu się na czele stawki. Nie zdołał go wyprzedzić m.in. Martin Fourcade, który po drugim strzelaniu tracił do Boe niespełna sekundę.

Następni zawodnicy nie byli w stanie dorównać Norwegowi i wpadając na linię mety zajmowali dalsze pozycje. Oprócz Boe na podium sprintu w Hochfilzen stanęli jeszcze Martin Fourcade oraz Benedikt Doll. Zarówno Francuz, jak i Niemiec, byli bezbłędni na strzelnicy, ale znacznie wolniej biegli.
Czołowa sześćdziesiątka uzyskała prawo do startu w sobotnim biegu pościgowym. Dość niespodziewanie w tej grupie znalazło się dwóch Polaków. Łukasz Szczurek zajął 44. miejsce, natomiast bezbłędny na strzelnicy Andrzej Nędza-Kubiniec sklasyfikowany został na 52. pozycji. Najsłabiej wypadł Grzegorz Guzik, który był 72.

Kolejne zawody w ramach PŚ w biathlonie odbędą się już w sobotę (15 grudnia). Na godz. 11.30 zaplanowany został bieg pościgowy kobiet na dystansie 10 km, natomiast o 14.45 rozpocznie się rywalizacja mężczyzn na 12,5 km. Wyniki sprintu mężczyzn w Hochfilzen: