PŚ w biathlonie: Martin Fourcade poza konkurencją, Polacy bez punktów

Martin Fourcade zwyciężył w biegu pościgowym rozegranym w ramach biathlonowego Pucharu Świata w Hochfilzen. Po raz kolejny punktów nie zdobyli polscy biathloniści.
Łukasz Witczyk
Getty Images / Laurent Salino / Na zdjęciu: Martin Fourcade

Francuz początku sezonu nie może zaliczyć do udanych, ale w biegu pościgowym w Hochfilzen potwierdził, że wraca do wysokiej formy. Martin Fourcade był bezbłędny na strzelnicy, co było kluczem do wygranej w sobotę. Jego najgroźniejszy rywal w walce o Kryształową Kulę - Johannes Boe - zaliczył aż sześć pudeł i bieg zakończył na dziewiątym miejscu.

Za plecami Fourcade'a trwała walka o drugą pozycję. Walczyli o nią Arnd Peiffer i Vetle Christiansen. Górą był Niemiec, który na ostatniej prostej poradził sobie z Norwegiem. Strata Peiffera do zwycięzcy wyniosła niespełna 14 sekund.

W zawodach wystąpiło dwóch polskich biathlonistów. Lepiej spisał się Łukasz Szczurek, który sklasyfikowany został na 44. miejscu. Polak po dwóch strzelaniach był bezbłędny i zajmował 30. pozycję. Później jednak pomylił się czterokrotnie. Z kolei Andrzej Nędza-Kubiniec zajął 54. lokatę i również cztery razy spudłował.