PŚ w biathlonie: dominacja braci Boe w Ruhpolding, słaby występ Polaków

Bieg sprinterski biathlonowego Pucharu Świata w Ruhpolding przebiegł pod znakiem dominacji braci Boe. Zawody zakończyły się triumfem Johannesa, a na drugim miejscu bieg ukończył Tarjei Boe. Słabo spisali się reprezentanci Polski.

Łukasz Witczyk
Johannes Boe Getty Images / Lars Baron / Na zdjęciu: Johannes Boe
Młodszy z braci Boe potwierdził swoją dominacją w obecnej edycji Pucharu Świata w biathlonie. Choć na ostatnią rundę biegową Johannes Boe wyruszył ze stratą do swojego starszego brata, to na mecie miał już nad nim blisko 8 sekund przewagi. Lider klasyfikacji generalnej PŚ zaliczył na strzelnicy jedno pudło, a i tak bezbłędny Tarjei Boe musiał uznać jego wyższość.

Na najniższym stopniu podium stanął Benedikt Doll. Niemiec również zaliczył jedno pudło i musiał bronić się przed Martinem Fourcadem. Doll znał czas Francuza i robił wszystko, by nie dać się wyprzedzić. Miał nawet szansę na wygraną, ale przy ostatnim pocisku spudłował i musiał przebiec dodatkowych 150 metrów. Zdołał jednak utrzymać przewagę nad Fourcadem.

Słabo spisali się reprezentanci Polski. Grzegorz Guzik biegł w pierwszej grupie, gdzie rywalizowała światowa czołówka. Dobrze strzelał (jedno pudło), ale bieg pozostawiał wiele do życzenia. Do triumfatora stracił dwie minuty i zajął dopiero 66. miejsce. Raz na strzelnicy pomylił się też Andrzej Nędza-Kubiniec, który był 85., a Łukasz Szczurek z dwoma pudłami zajął 86. lokatę.