PŚ w biathlonie: sprint dla Kuzminy, 13. miejsce Hojnisz

Zwycięstwem Anastasii Kuzminy zakończył się biathlonowy sprint, który rozegrano w ramach Pucharu Świata w Oslo. 13. miejsce zajęła Monika Hojnisz.

Łukasz Witczyk
Monika Hojnisz Newspix / Marek Biczyk / Na zdjęciu: Monika Hojnisz
Monika Hojnisz z dobrej strony pokazała się na strzelnicy. Wszystkie dziesięć pocisków posłała do celu, ale w biegu spisywała się dużo gorzej. Polka wciąż nie może odnaleźć biegowej formy z początku sezonu. Sprint zakończyła na wysokim trzynastym miejscu, co przybliżyło ją do zajęcia dziewiątej pozycji w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Strata Hojnisz do Anastasii Kuzminy wyniosła minutę i trzy sekundy. Słowaczka była poza zasięgiem rywalek. Zaliczyła jedno pudło na strzelnicy, ale i tak miała ponad 21 sekund przewagi nad drugą Franziską Preuss. Do tego Niemka na strzelnicy była bezbłędna. Na trzecim miejscu rywalizację zakończyła Paulina Fialkova.

Słabo spisały się pozostałe Polki. Obie nie wywalczyły awansu do biegu pościgowego. Zarówno Kinga Zbylut, jak i Kamila Żuk kiepsko strzelały. Pierwsza z nich zaliczyła trzy pudła i sklasyfikowana została na 82. miejscu. Żuk pomyliła się czterokrotnie i zajęła 85. pozycję.