Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Tomasz Sikora nie jest już trenerem młodzieżowej kadry w biathlonie. "Zdecydowały głównie względy osobiste"

Zmiany w sztabie szkoleniowym polskiej kadry młodzieżowej w biathlonie. Głównym trenerem nie jest już Tomasz Sikora. Świetnego przed laty biathlonistę zastąpił duet trenerski Łukasz Słonina oraz Rafał Lepel.
Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Tomasz Sikora Newspix / Irek Dorożanski / Na zdjęciu: Tomasz Sikora

- Chcę bardzo podziękować naszej młodzieży. Drugi raz zostałem trenerem tej reprezentacji i drugi raz trafiłem na fantastyczne osoby. Na rezygnację złożyło się kilka spraw, głównie względy osobiste - powiedział Tomasz Sikora, a jego słowa cytuje oficjalna strona internetowa Polskiego Związku Biathlonowego.

- Po wielu latach funkcjonowania jako zawodnik, a po zakończeniu startów od razu jako trener przychodzi taki moment, w którym człowiek potrzebuje ustabilizować swoje życie codzienne. Nie jest jednak tak, że się rozstajemy, Tomasz Sikora będzie się realizował na innym polu współpracy z Polskim Związkiem Biathlonu - zapewniła prezes związku dr Dagmara Gerasimuk. 

Czytaj także: pierwsze decyzje Horngachera. Austriak wybrał ośmiu Niemców do głównej kadry

Pierwszy raz trenerem polskiej kadry juniorów w biathlonie Tomasz Sikora był w latach 2012-2015. Przez kolejne dwa sezony srebrny medalista igrzysk olimpijskich w Turynie był asystentem w seniorskiej reprezentacji Polski w biathlonie. W 2018 roku wrócił do prowadzenia juniorów. 

Sikorę na stanowisku trenera kadry młodzieżowej zastąpił duet Łukasz Słonina - Rafał Lepel. Obaj są byłymi biathlonistami. - Zarówno Łukasz Słonina jak i Rafał Lepel przeszli pełną ścieżkę zawodniczą, są olimpijczykami, a zaraz po zakończeniu startów zostali trenerami. Będą bazować na swoim już niemałym doświadczeniu zdobywanym w pracy jako asystenci, czy pracownicy techniczni przy pierwszej reprezentacji - podkreśliła dr Gerasimuk na oficjalnej stronie internetowej związku. 

Obecnie polska kadra juniorska przebywa w Bydgoszczy, gdzie do 29 maja potrwa zgrupowanie przed nowym sezonem.

Czytaj także: Lukas Hlava zakończył karierę, ale pozostanie przy skokach narciarskich

ZOBACZ WIDEO Gerard Badia o mistrzostwie dla Piasta Gliwice. "Nie wierzę, że to prawda. Teraz musimy imprezować!"

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×