Biathlon. Sprint w Annecy dla Benedikta Dolla. Polacy bez punktów

Zwycięstwem Benedikta Dolla zakończył się biathlonowy bieg sprinterski, który rozegrano w ramach Pucharu Świata w Annecy - Le Grand Bornand. Punktów nie zdobyli reprezentanci Polski.

Łukasz Witczyk
Getty Images
Kluczem do wygranej w Annecy - Le Grand Bornand było bezbłędne strzelanie. Najlepszy w czwartkowym sprincie był Benedikt Doll, który wszystkie dziesięć pocisków posłał do celu. Reprezentant Niemiec na mecie miał ponad 9 sekund przewagi nad Norwegiem Tarjei Boe. Na najniższym stopniu podium stanął Quentin Fillon Maillet. Cała trójka była bezbłędna na strzelnicy.

Czwarty na mecie był Johannes Boe, który musiał przebiec dwie rundy karne. Norweg znów zaprezentował rewelacyjną formę biegową, ale nie zdołał odrobić straconego dystansu do wyprzedzających go zawodników. Doll miał nad nim niecałe 15 sekund przewagi.

Awans do biegu pościgowego wywalczył Grzegorz Guzik. Polak po raz pierwszy w karierze w sprincie Pucharu Świata strzelał bezbłędnie. Gorzej było z biegiem. Do triumfatora stracił blisko 2 minuty i 2 sekundy, co dało mu 54. miejsce. 87. był Łukasz Szczurek (dwie karne rundy), a Andrzej Nędza-Kubiniec zajął 99. lokatę (5 pudeł). Sklasyfikowano stu zawodników.

99. Andrzej Nędza-Kubiniec Polska +5:21,8 5

Zobacz także: Skoki narciarskie. Szykuje się rewolucja w sprzęcie. Nowy pomysł Niemców Skoki narciarskie 2019. Koniec sezonu dla Jerneja Damjana ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: wykop bramkarza i... katastrofa! Co on narobił? (wideo)