Biathlon. Martin Fourcade bezkonkurencyjny w Oberhofie. Odległe miejsca Polaków

W rozegranym w ramach biathlonowego Pucharu Świata biegu sprinterskim w Oberhofie zwycięstwo odniósł Martin Fourcade. Odległe miejsca zajęli reprezentanci Polski.

Łukasz Witczyk
Martin Fourcade Getty Images / Alexander Hassenstein/Bongarts / Na zdjęciu: Martin Fourcade
Francuz zasygnalizował powrót do wysokiej formy. Martin Fourcade w Oberhofie nie miał sobie równych. Świetne strzelanie (stuprocentowa skuteczność) połączył z bardzo dobrym biegiem. Te dwa elementy przełożyły się na to, że francuski biathlonista nie dał swoim rywalom najmniejszych szans i odniósł drugie w tym sezonie zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata.

Fourcade na mecie miał 25,5 sek. przewagi nad swoim rodakiem Emilienem Jaquelinem. Ten na strzelnicy pomylił się raz, co przełożyło się na 150 metrów dodatkowego biegu. Również jedno pudło zaliczył trzeci w klasyfikacji Johannes Kuehn. Niemiec stracił do zwycięzcy 33 sekundy.

Najwyżej z Polaków sklasyfikowany został Grzegorz Guzik, który zaliczył dwie karne rundy i zajął 58. miejsce. Jego strata to 3 minuty i 3 sekundy do triumfatora. Bezbłędny na strzelnicy był Andrzej Nędza-Kubiniec i to dało mu 65. lokatę. Z kolei Łukasz Szczurek musiał przebiec dodatkowych 600 metrów i zajął 93. pozycję. Bieg ukończyło 110 zawodników.

W Oberhofie nie startuje Johannes Boe. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata oczekuje na narodziny syna i został w Norwegii.