Biathlon. Kolejny triumf Norwegów. Ogromna strata Polaków

Zwycięstwem reprezentacji Norwegii zakończył się biathlonowy bieg sztafetowy, który rozegrano w ramach Pucharu Świata w Oberhofie. 22. miejsce zajęli Polacy.

Łukasz Witczyk
Vetle Christiansen PAP/EPA / ARMANDO BABANI / Na zdjęciu: Vetle Christiansen
Norwegowie powtórzyli sukces swoich koleżanek z kadry i również w Oberhofie odnieśli zwycięstwo. To nie przyszło im jednak łatwo. Mimo dwóch karnych rund norweska drużyna zwyciężyła, ale na mecie miała tylko cztery sekundy przewagi nad Francją. Vetle Christiansen na ostatnim strzelaniu zaliczył karną rundę, ale obronił się przed Quentinem Fillon Mailletem.

Na najniższym stopniu podium stanęli Niemcy, którzy stracili 48 sekund do zwycięzców. Również i oni zaliczyli dwie karne rundy, ale dobierać musieli aż czternaście dodatkowych pocisków.

Dopiero 22. miejsce zajęli Polacy, którzy mieli czas gorszy o 7 minut i 23 sekundy od Norwegów. Biało-Czerwoni uniknęli zdublowania, ale wynik daleki jest od oczekiwań. Do tego Polacy mieli aż pięć karnych rund i siedemnaście dobieranych nabojów.

22. Polska Szczurek, Guzik, Nędza-Kubiniec, Szwajnos +7:23,0 5+17

Zobacz także: Biathlon. Kamila Żuk zaskoczona czasem biegu. Polka zadebiutuje w biegu masowym Biathlon. Martin Fourcade bezkonkurencyjny w Oberhofie. Odległe miejsca Polaków ZOBACZ WIDEO: Skoki narciarskie. Jakub Kot o sytuacji kadry B. "Ciężko w tej chwili oceniać formę tych zawodników"