Relacje na żywo
 • wszystkie
 • MŚ 2022
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

13. Festiwal Biegowy, 30 dyscyplin i wiele innych atrakcji czeka już na Was

Z jednej strony prawdziwa szkoła charakteru i przełamywanie własnych słabości, a z drugiej – przyjemność obcowania z piękną górską przyrodą i okazja do wspólnego spędzania czasu. 13. Festiwal Biegowy zbliża się i zaprasza wszystkich fanów biegania.

MG
13 Festiwal Biegowy Materiały prasowe / Oleszak Fotografia / 13. Festiwal Biegowy

W dniach od 9 do 11 września Miasteczko Biegowe na Nakle nad Popradem, a także w Starym Sączu oraz Rytrze będzie tętniło życiem i emocjami biegowymi kilku tysięcy sportowców amatorów i osób im towarzyszących. Prawie 30 dystansów, w tym ten najsłynniejszy, kultowy już TAURON Bieg 7 Dolin o długości 100 kilometrów i dwa pozostałe biegi z cyklu 7 Dolin, Koral Maraton, półmaraton i bieg na 15 km, ale także niezwykle szybka i sprzyjająca dobrym wynikom Sądecka Dycha po Rekord.

Biegi dziecięce i rodzinne, Bieg Przebierańców, Bieg Kobiet czy Bieg w krawacie
– to propozycje bardziej rekreacyjne. Ale nie zabraknie także wyzwań typowo biegowych i tych dla prawdziwych twardzieli – jak na przykład wyzwanie Iron Run, czyli wielobojowa rywalizacja tocząca się przez trzy dni na różnych dystansach, w których do pokonania jest prawie 140 kilometrów.

Warto podkreślić, że wartość wszystkich nagród (finansowych i rzeczowych) tegorocznej edycji Festiwalu Biegowego to ponad 500 tysięcy złotych, a do wylosowania wśród uczestników imprezy jest ufundowany przez partnera Koral Maratonu samochód osobowy.

13. Festiwal Biegowy 13. Festiwal Biegowy

Święto sportu, aktywności i kultury, rozmowy branżowe

13. Festiwal Biegowy w Piwnicznej-Zdroju to jednak nie tylko zmagania sportowe. To również okazja do spotkania z pasjonatami kultury ludowej, gdyż imprezą towarzyszącą jest Festiwal Lachów i Górali, podczas którego na scenie wystąpią zespoły artystyczne prezentujące kulturę Karpat z kilku krajów.

Podczas imprezy odbędzie się również Salon Przemysłu Turystycznego, czyli konferencja mająca na celu wypracowanie nowych rozwiązań dla branży turystycznej – tak potrzebnych w popandemicznej rzeczywistości.

Ponieważ jednak Festiwal Biegowy to impreza dla całych rodzin, organizatorzy postanowili zadbać także o najmłodszych. Specjalnie dla nich organizują Strefę Dzieci, a w niej m.in. kącik czytelniczy, kącik węgierski oraz strefy z grami planszowych i z malowaniem.

To zresztą nie koniec atrakcji. W tym roku w Piwnicznej będziemy nie tylko biegać. Strefa Rowerowa to projekt realizowany z takimi partnerami jak KTM Bike Industries, PUKY i Rowerowa Dolina, którzy uczestnikom imprezy proponują zarówno testowanie sprzętu, jak i garść praktycznych informacji na temat bezpiecznej jazdy.

Nie zabraknie także stoisk gastronomicznych i degustacji lokalnych potraw. Tradycyjnie będzie również rozbudowane expo z najnowszą ofertą producentów odzieży, butów i akcesoriów dla aktywnych oraz zdrowej żywności czy suplementów.

Do zobaczenia we wrześniu w Piwnicznej!

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Materiał Partnera
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×