Jest pierwszy niedzielny medal ME dla Polski! Srebro Joanny Linkiewicz

Joanna Linkiewicz zdobyła srebrny medal w biegu na 400 metrów przez płotki podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Amsterdamie. Na ósmej pozycji uplasowała się Emilia Ankiewicz.

Piotr Ziemka
PAP / Adam Warżawa

Joanna Linkiewicz pobiegła w finale na piątym torze. 26-letnia Polka uzyskała w Holandii czas 55.33. Do wyrównania rekordu życiowego zabrakło jej ośmiu setnych sekundy. Najlepiej spisała się faworytka do złota - reprezentantka Danii Sara Slott Petersen (55.12). Trzecie miejsce zajęła Szwajcarka Lea Sprunger (55.41). Emilia Ankiewicz miała czas 57.31.

Linkiewicz zdobyła drugi medal dla reprezentacji Polski w biegu na 400 metrów przez płotki w historii europejskiego czempionatu. Na trzecim stopniu podium w 2002 roku stanęła Anna Olichwierczuk (56.18), która później startowała jako Anna Jesień.