WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

PKO Festiwal Biegowy nagradza - 500 tys. zł w puli, do wygrania też auto!

W tym roku organizatorzy 8. PKO Festiwalu Biegowego w Krynicy podnieśli wysokość nagród w najważniejszych konkurencjach imprezy i to nawet o 138 proc! Jeden z biegaczy wyjedzie z Krynicy nowym samochodem!
 Redakcja
Redakcja
Materiały prasowe

Rywalizacji w duchu fair play będą sprzyjały ponownie kontrole antydopingowe.

Rekordowe pule do wygrania będą miały Biegi 7 Dolin na: 100 km, 64 km i 34 km, Runek Run (17 km), Konspol Półmaraton czy Życiowa Dziesiątka (10 km). Dobrze można też zarobić w Koral Maratonu.

Najwięcej zarobi zwycięzca właśnie biegu na 10 km. Triumf w Życiowej Dziesiątce, najsyzbszym biegu na 10 km w Polsce to aż 6 tys. zł. Drugie miejsce to 4 tys. zł, a trzecie 2 tys. zł (tyle samo dla kobiet i mężczyzn). Nagrody pieniężne dostaną też najlepsi w kategoriach wiekowych - 1 miejsce to 800 zł, 2. - 600 zł, 3. - 500 zł ... 6. - 200 zł. W sumie w puli nagród tego biegu jest ponad 46 tys. zł.

72 200 zł to z kolei suma pieniędzy na nagrody przekazana w najbardziej prestiżowej konkurencji 8. PKO Festiwalu Biegowego - królewskim dystansie 100 km Biegu 7 Dolin. To najwyższy premie w ultra biegach górskich w Polsce i jedne z najwyższych w Europie. Zwycięzca i zwyciężczyni B7D zarobią po 5 tys. zł. Drugie miejsce wyceniono na 4 tys. zł, a trzecie na 3 250 zł. By docenić ogromny wysiłek włożony w pokonanie tego dystansu nagrodzonych zostanie czołowe 15 osób zarówno wśród pań, jak i panów - piętnasta osoba otrzyma 750 zł.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: Conor McGregor wyprzedził Cristiano Ronaldo

Na kolejnym, jeśli chodzi o długość dystansie - 64 km pula nagród wynosi 30 700 zł. Pierwsi na mecze dostaną 4 200 zł, kolejni na podium po tysiąc mniej. I w tym wypadku są nagrody w kategoriach wiekowych (od 600 do 200 zł). Trzeci dystans Biegu 7 Dolin to 34 km. W sumie na nagrody organizator przeznaczył 18 600 zł. Zwycięzcy dostaną 2 tys. zł, drugie miejsce to 1500 zł, a trzecie 1000 zł.
Ostatnie z konkurencji związanych z Biegiem 7 Dolin to Runek Run. Tu w puli nagród jest 11800 zł. Wygrana to 1 tys. zł więcej w kieszeni, druga lokata to 800 zł, a najniższy stopień podium to 500 zł.

W sumie biegi górskie podczas Festiwalu Biegowego maja pulę nagród w wysokości 133 300 zł! - To naprawdę spore premie i wielka sprawa dla nas biegaczy ultra. Warto w takim przypadku wprowadzić badania antydopingowe - podpowiada Maciej Więcek, uczestnik wszystkich edycji Biegu 7 Dolin na 100 km. Badania antydopingowe były już przed rokiem i organizator Festiwalu Biegowego zapewnia, że będą także w tym roku i to nie tylko na dystansach ultra.

Główne biegi uliczne to poza Życiową Dziesiątką - Koral Maraton o Konspol Półmaraton. Za zwycięstwo na klasycznym dystansie jest 3 tys. zł, drugie miejsce to 2 tys. zł, a trzecie - 1 tys. zł. Pula nagród to 16800 zł. Nieco więcej można zarobić w Konspol Półmaratonie - 3,5 tys. zł za wygraną, 2,5 tys. zł za drugie miejsce, a 1,5 tys. zł za trzecie. W sumie z kategoriami wiekowymi w puli jest 23800 zł.

Nagród finansowych i rzeczowych jest aż 588! W sumie organizator przeznaczył na nie około 500 tys. zł!

Ci, którzy biegają mogą wrócić z Krynicy samochodem. W tym wypadku to już kwestia szczęścia. Toyotę Yaris ufundowało Przedsiębiorstwo Produkcji Lodów KORAL - partner Festiwalu i sponsor tytularny Maratonu. Auto ma silnik o pojemności 1.5 l (Dual VVT-iE) o mocy 111 koni mechanicznych oraz bogate wyposażenie, m.in. systemy bezpieczeństwa aktywnego Toyota Safety Sense, klimatyzację, system multimedialny Toyota Touch 2 (6 głośników). Wartość samochodu to blisko 50 tys. zł!
Szansę na wygranie samochodu mają wszyscy uczestnicy Koral Maratonu, Iron Run, Biegu 7 Dolin 100, 64 i 34 km oraz półmaratonu. Jedyne warunki to ukończenie rywalizacji w limicie czasowym dla danej konkurencji oraz obecność na ceremonii losowania (niedziela 10 września od godz. 17 na deptaku).

8. PKO Festiwal Biegowy wystartuje 8 września. Lista startowa imprezy obejmuje już blisko 9,5 tys. osób. Zapisy trwają - nie ma limitu czy losowania uczestników.

PROGRAM IMPREZY:
http://www.festiwalbiegowy.pl/festiwal-biegowy/program-2#.WUzT8E2LTIU

ZAPISY:
https://www.festiwalbiegowy.pl/rejestracja2017/

Artykuł promocyjny dostarczony przez organizatora VIII PZU Festiwalu Biegowego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.