Lekkoatletyczne ME Berlin 2018: Morhad Amdouni zwycięzcą biegu na 10000 metrów

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / SRDJAN SUKI / Morhad Amdouni
PAP/EPA / SRDJAN SUKI / Morhad Amdouni

30-letni Francuz Morhad Amdouni wygrał bieg na 10 kilometrów podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy 2018 w Berlinie.

W tym artykule dowiesz się o:

W tej konkurencji wystąpiło 32 zawodników. Polacy nie startowali. Początkowo na czele biegli Hiszpanie: Juan Perez oraz Adel Mechaal. Na drugim kilometrze prowadzenie objęli urodzeni w Kenii, ale reprezentujący Turcję Polat Kemboi Arikan oraz Kaan Kigen Ozbilen. Ci zawodnicy nie stanęli jednak na podium.

Wygrał Morhad Amdouni. Francuz uzyskał czas 28:11.22. Jako drugi minął metę Bashir Abdi. Belg stracił do zwycięzcy 54 setne sekundy. Trzecie miejsce zajął Yemaneberhan Crippa, a aktywny na pierwszych kilometrach Mechaal znalazł się tuż za podium.

Arikan - obrońca mistrzowskiego tytułu - początkowo był w czołówce, ale nie ukończył biegu.