HME Glasgow 2019: Damian Czykier z awansem do półfinału, Dominik Bochenek odpadł

Damian Czykier awansował do półfinału biegu na 60 metrów przez płotki podczas halowych mistrzostw Europy w Glasgow. To nie udało się natomiast Dominikowi Bochenkowi.

Piotr Szarwark
Damian Czykier (z lewej) i Mikdat Sevler (z prawej) PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Damian Czykier (z lewej) i Mikdat Sevler (z prawej)
Dominik Bochenek zameldował się na starcie pierwszego biegu eliminacyjnego na 60 metrów przez płotki. Polak nie może być jednak w pełni zadowolony ze swojej postawy, ponieważ został na starcie i na krótkim dystansie nie zdołał dogonić czołówki. Ostatecznie wpadł na metę jako czwarty, podczas gdy bezpośredni awans do półfinału uzyskiwało trzech zawodników.

Bochenek zanotował czas 7,92. W jego biegu najlepszy był lider światowych list, Orlando Ortega (7,61), drugie miejsce zajął Andy Pozzi, a trzeci był Lorenzo Perini. Jak się później okazało, Polak nie zdołał uzyskać awansu także wśród zawodników z najlepszymi czasami.

Również na czwartym miejscu swój bieg ukończył Damian Czykier, który od początku biegu znajdował się w czołówce, ale na finiszu o 0,03 sekundy musiał uznać wyższość trzeciego Vitalia Parakhonki. Czykier uzyskał czas 7,82 i - jak się okazało - wystarczyło to, aby awansować do półfinału.

Półfinały w rywalizacji na 60 metrów przez płotki mężczyzn odbędą się w niedzielę o godzinie 12:05.