Patryk Dobek brązowym medalistą Uniwersjady w biegu na 400 metrów przez płotki

Patryk Dobek (Uniwersytet Szczeciński) zdobył w Neapolu brązowy medal 30. Letniej Uniwersjady w biegu na 400 metrów przez płotki.

Piotr Ziemka
Patryk Dobek Newspix / Tomasz Kasjaniuk/PZLA / Patryk Dobek
We wtorkowych eliminacjach Patryk Dobek jako jedyny uzyskał czas poniżej pięćdziesięciu sekund (49.65). Drugi wynik w tej części rywalizacji miał Sokwakhana Zazini (50.44). Obaj ci zawodnicy triumfowali w półfinałach. W pierwszym środowym biegu na 400 metrów przez płotki Polakowi zmierzono 49.70. Natomiast w drugim, zawodnik z Republiki Południowej Afryki triumfował z wynikiem 49.46.

W finale najlepszy okazał się Brazylijczyk Alison Santos (48.57). Brązowy medalista mistrzostw świata juniorów 2018 w fazie półfinałowej miał drugi rezultat (48.72).

Srebro w Neapolu zdobył mistrz świata juniorów z sezonu 2018 - Zazini (48.73). Dobek zajął trzecie miejsce (48.99). Polak miał na mecie 28 setnych sekundy przewagi nad czwartym Masakim Toyodą.

To ósmy medal polskiej reprezentacji w Neapolu, trzeci zdobyty przez lekkoatletów. W poniedziałek rekord Uniwersjady w pchnięciu kulą ustanowił Konrad Bukowiecki. W środę najlepszy w biegu na 1500 metrów okazał się Michał Rozmys.

Dobek uczestniczył również w poprzedniej Uniwersjadzie. W 2017 roku sklasyfikowano go na piątej pozycji.

Czy Patryk Dobek zakwalifikuje się do finału mistrzostw świata w 2019 roku?