Alicja Konieczek ze złotym medalem Uniwersjady na 3000 metrów z przeszkodami

Alicja Konieczek (Western Colorado University / RLTL ZTE Radom) zdobyła w Neapolu złoty medal 30. Letniej Uniwersjady w biegu na 3000 metrów z przeszkodami.

Piotr Ziemka
Alicja Konieczek PAP/EPA / SRDJAN SUKI / Na zdjęciu: Alicja Konieczek
W dziewiątej minucie i czwartej sekundzie biegu Alicja Konieczek wyprzedziła długo prowadzącą Etiopkę Meswat Asmare Dagnaw. Polka pozostała na czele już do końca. Zdobyła złoto z czasem 9:41.46. Niewiele jej zabrakło do poprawienia rekordu życiowego, który wynosi 9:41.16.

Druga minęła metę Argentynka Belen Casetta (9:43.05), Dagnaw zajęła trzecią pozycję (9:45.48).

To dziewiąty medal polskiej reprezentacji w Neapolu, czwarty zdobyty w lekkoatletyce. W poniedziałek rekord Uniwersjady w pchnięciu kulą ustanowił Konrad Bukowiecki. W środę najlepszy w biegu na 1500 metrów okazał się Michał Rozmys.

W piątek mistrzowskiego tytułu w rzucie młotem będzie broniła Malwina Kopron.

Czy któraś z Polek zdobędzie jeszcze złoty medal 30. Uniwersjady w lekkoatletyce?