Lekkoatletyka. MŚ Doha 2019: Anna Sabat siódma w trzecim półfinale na 800 m

Anna Sabat zajęła siódme miejsce w trzecim biegu półfinałowym na 800 metrów podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata Doha 2019.

Piotr Ziemka
Anna Sabat (z lewej) PAP/EPA / SRDJAN SUKI / Na zdjęciu: Anna Sabat (z lewej)
Do finału zakwalifikowały się po dwie czołowe zawodniczki z trzech biegów oraz dwie z najlepszymi czasami spośród tych sklasyfikowanych najwyżej na trzecim miejscu. Anna Sabat wzięła udział w trzecim półfinale. Zajęła w nim siódmą lokatę z czasem dwie minuty i cztery sekundy. W klasyfikacji łącznej została sklasyfikowana na 21. pozycji.

Bieg z udziałem Polki okazał się najszybszy w fazie półfinałowej. Awans do finału uzyskały z niego cztery zawodniczki. Najlepszy czas dnia miała reprezentantka Ugandy Halimah Nakaayi.

Pierwsze medale MŚ 2019 rozdane
Piotr Małachowski siedemnasty w eliminacjach

Finał rozpocznie się w poniedziałek, 30 września, o godzinie 21:10 polskiego czasu. Finalistki biegu na 800 metrów: