Justyna Święty-Ersetic brązową medalistką Światowych Igrzysk Wojskowych w Wuhan

Justyna Święty-Ersetic zdobyła brązowy medal w biegu na 400 metrów podczas 7. Światowych Wojskowych Igrzysk Sportowych w Wuhan.

Piotr Ziemka
Justyna Święty-Ersetic PAP/EPA / NOUSHAD THEKKAYI / Na zdjęciu: Justyna Święty-Ersetic
Najlepsza okazała się aktualna mistrzyni świata Salwa Eid Naser. Reprezentantka Bahrajnu triumfowała z czasem 50.15. Jako druga minęła metę Rosjanka Polina Miller (51.49). Justyna Święty-Ersetic zajęła trzecią lokatę z wynikiem 52.19. Tuż za podium znalazła się druga z Polek występujących w finale - Małgorzata Hołub-Kowalik (52.42).

W czołowej szóstce sklasyfikowano po dwie zawodniczki z Bahrajnu, Rosji i Polski. Na piątej pozycji zakończyła bieg Ksenia Aksenowa (52.57), na szóstej zaś - Iman Eaas (52.88).

Jaromir Wojtasiewicz złotym medalistą Światowych Igrzysk Wojskowych Wuhan 2019 w trapie
Konrad Czerniak i Katarzyna Pawłowska ze srebrnymi medalami

W finale na 400 metrów mężczyzn szósty był Łukasz Krawczuk (47.18). W skoku wzwyż ósmą pozycję zajął Norbert Kobielski. Medalista młodzieżowych mistrzostw Europy 2019 za pierwszym razem zaliczył wysokość 2,05 metra. Trzykrotnie strącił poprzeczkę zawieszoną na 2,10.

Czy Polki zdobędą medal w sztafecie 4x400 metrów podczas Igrzysk Wojskowych Wuhan 2019?