KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Koronawirus. Czy można biegać? W czwartek dowiemy się co dalej

Do 11 kwietnia obowiązują obostrzenia związane również z ograniczeniem przemieszczania się, co wpływa na biegaczy oraz rowerzystów. Jak wygląda sytuacja?

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
biegacze Materiały prasowe / Na zdjęciu: biegacze
W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa polski rząd wprowadził obostrzenia, które obowiązują do 11 kwietnia. Jednym z nich jest ograniczanie przemieszczania się. Władze rekomendują, by wyjścia z domów ograniczyć do absolutnego minimum.

W czwartek (9 kwietnia) odbędzie się konferencja z udziałem przedstawicieli rządu. Dowiemy się czy zostaną nałożone kolejne obostrzenia czy obecne zostaną utrzymane. Mają też zostać ogłoszone decyzje w kwestii szkół czy dostępu do poszczególnych placówek, typu sklepy.

Co oznaczają aktualne obostrzenia dla biegaczy? W rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 roku nie ma wprost zakazu dotyczącego biegania, przy zachowaniu odpowiedniej odległości od innych osób.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film
Minister zdrowia apeluje jednak do Polaków, aby najbliższe dwa tygodnie spędzili w maksymalnej izolacji. - Treningi i aktywność sportową uprawiajmy wyłącznie w domu - mówił na jednej z ostatnich konferencji Łukasz Szumowski.

1 kwietnia zamknięte zostały m.in. parki i tereny zielone (za złamanie zakazu grozi mandat w wysokości do 500 zł), do 11 kwietnia włącznie obowiązuje z kolei zakaz wstępu do lasu. Może podczas czwartkowej konferencji zostać przedłużony.

Wiadomo, że zdarzały się mandaty dla biegaczy czy rowerzystów. Policja pilnuje egzekwowania obostrzeń narzuconych przez władzę w związku z zatrzymaniem pandemii.

Zgodnie z rekomendacją resortu zdrowia należy wstrzymać się z jakąkolwiek aktywnością fizyczną na świeżym powietrzu, zarówno z zakresu sportu powszechnego, jak i wyczynowego - czytamy na stronie gov.pl w części dotyczącej sportu.

Przyłączamy się do tych apeli. Pozostanie w domach pomoże w szybszym poradzeniu sobie z epidemią koronawirusa. Jak zapewnia minister zdrowia, pozwoli to także na uratowanie wielu żyć. Pamiętajcie, że w domu też można szlifować formę!

Czytaj też:
Koronawirus. Nie żyje Donato Sabia. Włoski biegacz miał 56 lat
Koronawirus. 15. Półmaraton Warszawski nie odbędzie się 23 maja

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (9)
 • qmodo Zgłoś komentarz
  chwdpis, chwdkaczor!!! TFU!!!
  • mWronq Zgłoś komentarz
   Czas polozyc kres temu wariactwu Jesli walka ma trwac 2 lata nawet to jak najszybciej rzad powinien stworzyc warunki do nirmalnego zycia na zewnatrz. Potrzeba 50 tys respiratorow to je
   Czytaj całość
   wyprodukujmy. Maseczki rekawiczki kombinezony tez produkujmy w milionach dziennie. Przeszkolmy personel dodatkowy w sluzbie zdrowia. Szczegolnie wspierajacy lekarzy. Czyli pielegniarzy i salowych. Doposazmy sluzbe zdrowia . To wszystko plus edukacja i zyjmy normanie Inaczej przez 2 lata wszystko sie rozwali.
   • Jakub Widawski Zgłoś komentarz
    Ooo to się porobiło. Mamy teraz Konstytucję, której obecny rząd przepisy łamie, mamy też ustawy, postanowienia, zalecenia i nowy rodzaj praw, ogłaszanych na konferencjach prasowych... No
    Czytaj całość
    nawet Bareja tego nie wymyślił..... Pozdrawiam i życzę dożycia do jutra...
    • steffen Zgłoś komentarz
     Dziesiąty "artykuł" na ten sam temat, który zresztą niczego nie wyjaśnia, tak samo jak poprzednie. :D Kto jeszcze w "redakcji" czeka w kolejce? Mielinowski?
     • LEGIA 77 Zgłoś komentarz
      10 kwiecień jest w piątek a nie w czwartek panie redaktorze.
      • pavb Zgłoś komentarz
       Plan na kwiecień jak co miesiąc przebiec 100km. 25 już za mną. Bez wprowadzenia stanu nadzwyczajnego zakazy są konstytucyjnie bezprawne.
       Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
       ×