KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Relacja końcowa z biegu Niepodległa Piątka

Niemal trzy tysiące biegaczy i kibiców wzięło udział w Niepodległej Piątce – oficjalnych mistrzostwach Polski Kobiet i Mężczyzn na 5 km na PGE Narodowym. Najszybsi okazali się Izabela Paszkiewicz (16:11) i Patryk Kozłowski (14:15).

AB
Relacja z biegu Niepodległa Piątka Materiały prasowe / Relacja z biegu Niepodległa Piątka

"Liczyliśmy na duże zainteresowanie, ale to, co wydarzyło się w ostatni weekend na PGE Narodowym przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. To był wspaniały dzień, pełen emocji i pięknej sportowej rywalizacji" – mówi Jakub Nowak, organizator Niepodległej Piątki.

Oficjalne mistrzostwa Polski w biegu na 5 km odbyły się w niedzielę 7 listopada. Wziąć w nich udział mógł każdy – bez względu na to, czy był amatorem, czy zawodowym biegaczem. – To miłe uczucie sprawdzić się w walce z najlepszymi, a potem móc pochwalić się startem w mistrzostwach Polski – przekonywali organizatorzy jeszcze we wrześniu, gdy ruszały zapisy.

Udział w imprezie wzięło ponad tysiąc osób. Na PGE Narodowym biegacze startowali w siedmiu turach. Dwie ostatnie przygotowane były dla szybko biegaczy: w szóstej serii ruszyły kobiety biegające 5 km poniżej 20 minut, a w siódmej mężczyźni biegający poniżej 17 minut.

Relacja z biegu Niepodległa Piątka Relacja z biegu Niepodległa Piątka

Impreza przyciągnęła śmietankę polskich biegaczy, spośród których najszybsi okazali się Izabela Paszkiewicz (16:11) i Patryk Kozłowski (14:15). – "Trasa sprzyjała biciu rekordów, choć momentami trzeba było walczyć z podmuchami wiatrów. Wyniki zwycięzców są imponujące. To było naprawdę szybkie bieganie – tłumaczy Nowak.
– Wiatr nawet był pomocny, bo akurat wiało w plecy na ostatnim zakręcie, zawsze przy przekraczaniu kolejnego kilometra i tej wyczekiwanej linii mety, więc ja się cieszę – mówi Pani Kamila jedna z uczestniczek biegu."

Relacja z biegu Niepodległa Piątka Relacja z biegu Niepodległa Piątka

Mistrzowie Polski odebrali nagrody z rąk wiceprezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, dwukrotnego mistrza olimpijskiego Tomasza Majewskiego. – "Tak naprawdę zwycięzcami byli wszyscy, którzy w niedziele wykazali się hartem ducha i mimo zimna stanęli na starcie. Fajnie mieć świadomość, jak wiele osób w Polsce kocha biegową rywalizację. Chcielibyśmy w przyszłym roku zorganizować zawody w tej samej formule, zapraszamy" – dodaje Nowak.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Materiał Partnera
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×