1MILA. Sportowe wyzwanie z gwiazdami na lekkoatletycznej bieżni
Materiały prasowe / Fot. 1MILA
AB

1MILA. Sportowe wyzwanie z gwiazdami na lekkoatletycznej bieżni

Już 3 czerwca w Warszawie kolejna edycja wyjątkowych zawodów 1MILA. Uczestnicy wydarzenia na stadionie AWF Warszawa będą mogli poczuć na w profesjonalnym mitingu lekkoatletycznym, choć wcale nie trzeba biegać jak zawodowiec.

Płatna współpraca z Fundacją Zdrowy Ruch
Materiał Partnera Materiał Partnera
Możliwość startu ze znanymi osobami ze świata sportu i mediów, wyjątkowa okazja do sprawdzenia się na bieżni lekkoatletycznej i wbiegnięcia na start przy aplauzie kibiców po wyczytaniu swojego nazwiska przez Tomasza Smokowskiego. Organizatorzy zawodów 1MILA, jak co roku zadbali o to, by wydarzenie na długo zostało zapamiętane przez wszystkich uczestników i wyróżniało się klimatem pośród innych imprez biegowych organizowanych w naszym kraju.
Fot. 1MILA Fot. 1MILA


Imienny numer startowy. I nieustanny doping

W rywalizacji może wystartować każdy, a biegowe doświadczenie, czy wiek nie mają przy tym znaczenia.

- Chcemy „odczarować” lekkoatletykę i pokazać, że to sport także dla amatorów. Na stadionie może biegać każdy i to widać na naszej imprezie.

1 mila to dokładnie 1609m - dystans dostępny i bezpieczny dla wszystkich, nawet początkujących biegaczy. Jedni te 4 okrążenia stadionu truchtają, inni urywają setne sekundy do życiówek i każdy bawi się tak samo dobrze. Dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz naszych partnerów, udaje nam się zachęcić do biegania setki osób z najróżniejszych środowisk - tłumaczy Ada Smokowska, Dyrektorka Mityngu 1MILI.

W przeciwieństwie do imprez ulicznych, w tym przypadku każdy uczestnik otrzymuje imienny numer startowy, a przed i w trakcie biegu cały czas towarzyszy mu doping kibiców. Dokładnie jak podczas profesjonalnych zawodów lekkoatletycznych.
Przed tegoroczną edycją zawodów w Warszawie (3 czerwca) i Poznaniu (17 września) organizatorzy wprowadzili drobne zmiany, które mają jeszcze uatrakcyjnić zmagania. Poza rywalizacją w konkurencjach 1Mili oraz Lekkiej Piątce (5 km), nie zabraknie atrakcji dla dzieci (biegi na 100 m, 400 m i 800 m), a także rywalizacji sztafet i zupełnie nowych sztafet rodzinnych (4x400m).

Materiał Partnera Materiał Partnera


- Bardzo nam zależy na aktywności dzieci i młodzieży, która potem przekłada się na zdrowie całego społeczeństwa. A jeśli aktywność wynosi się z domu, staje się ona nawykiem. My chcemy wykształcić nawyk zdrowego, rodzinnego ruchu - bez spiny i z radością. Przyznam, że zainteresowanie sztafetami rodzinnymi przerasta nasze oczekiwania, a to dowód, że nasze działania mają sens! Ale jako rodzic doskonale to rozumiem - w końcu, jeśli dziecko zaczyna podzielać Twoją pasję, to radość z jej rozwijania jest jeszcze większa - dodaje Magda Sołtys, organizatorka 1MILI.

Wciąż najpopularniejszą konkurencją pozostaje jednak Lekka Piątka (5km), dedykowana rekreacyjnym biegaczom. Bieg zaczyna się i kończy na płycie stadionu, a reszta trasy wiedzie pięknymi, zielonymi alejkami, skrajem Lasu Bielańskiego. Trasa jest rzeczywiście niezwykle przyjemna i „lekka”, a co za tym idzie także wyjątkowo szybka - szeroka, płaska, osłonięta od wiatr. Dość powiedzieć, że ambasador imprezy Bartosz Olszewski @WarszawskiBiegacz, znakomity amator, wielokrotny zwycięzca Wings for Life World Run, w zeszłym roku pobił na trasie Lekkiej Piątki swój rekord życiowy na 5km.

Fot. 1MILA Fot. 1MILA


Pościgaj się z gwiazdami

Na starcie 1 MILI spotkać można wiele gwiazd polskiego sportu, ale także muzyków, czy dziennikarzy. Można się z nimi pościgać na bieżni, a poza nią zrobić sobie zdjęcia, czy po prostu przybić piątkę. Ambasadorami imprezy są: Marcin Lewandowski, Bartosz Olszewski i Julita Kotecka-Nerek.

- Bylibyście zaskoczeni jak szybko biega były pływak Paweł Korzeniowski. Jego rekord to 5:41.52 -  a mówią, że pływanie zabija dynamikę. Raper Quebo jest też świetnym biegaczem! Jak ostatnio ścigaliśmy się na 1MILI, walczyliśmy ostro, ale nieznacznie mnie pokonał i złamał mityczne 6 minut, co jest rewelacyjnym wynikiem! – przyznaje znany komentator piłkarski, Tomasz Smokowski.

- Maciek Kurzajewski co roku śrubuje u nas swoją życiówkę na 1 milę. To fajne, że tak wielu ludzi mediów biega i chce się pościgać! Ale ja lubię także to, że startują u nas także Ci, którzy na co dzień nie trenują biegania, a chcą spróbować czegoś nowego, poczuć klimat startu na stadionie. Musielibyście zobaczyć Michała Pola z jaką radochą truchta tę milę! – dodaje Smokowski, który w trakcie zawodów nie tylko próbuje swoich sił z uczestnikami, ale przede wszystkim pełni rolę spikera i komentatora sportowego.

Fot. 1MILA Fot. 1MILA


Zrzutka biegaczy dla biegaczy

Nie można zapomnieć, że poza dobrą zabawą, w zawodach 1MILA liczy się jeszcze coś, czyli wspieranie młodych talentów lekkoatletycznych. W zeszłym roku uczestnicy 1MILI przekazali poprzez swoje cegiełki charytatywne aż 21 tys. zł na Program „Wybiegaj w Przyszłość”.

Dzięki tym pieniądzom udało się objąć stypendiami 12 młodych zawodników oraz dostarczyć wsparcie merytoryczne dla kilkunastu tysięcy młodych sportowców.

- Poza wsparciem finansowym dla najbardziej potrzebujących, prowadzimy także otwarte, bezpłatne warsztaty edukacyjne dla całej społeczności lekkoatletycznej - młodych zawodników, ich trenerów i rodziców. W tym roku koncentrujemy się głównie na warsztatach psychologicznych, które mają pomóc tym młodym ludziom lepiej radzić sobie ze stresem, z presją, z hejtem, uczyć jak się skutecznie koncentrować, jak dać z siebie 100 procent podczas najważniejszych startów - tłumaczy Paulina Kalinowska, koordynatorka Programu „Wybiegaj w Przyszłość” Fundacji Zdrowy Ruch.

Fot. 1MILA Fot. 1MILAZapisując się na imprezę, można kupić też wyjątkową sportową kolekcję odzieży – 1Milowe koszulki techniczne, skarpetki i inne gadżety z motywem lekkoatletycznej bieżni.

Choć imprez biegowych jest w Polsce bardzo dużo, to 1MILA pozostaje jedyną okazją do sprawdzenia się na bieżni lekkoatletycznej w niepowtarzalnej atmosferze. Warto z niej skorzystać!

1MILĘ organizuje Fundacja Zdrowy Ruch. Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Projekt wspierają: Żabka Polska, Under Armour, Garmin Polska oraz Oshee. Partnerami imprez są Miasto Stołeczne Warszawa i Dzielnica Bielany. Patronatem medialnym 1MILĘ objęła Wirtualna Polska, Bieganie.pl i TVP Sport.
Materiał Partnera Materiał Partnera

 Płatna współpraca z Fundacją Zdrowy Ruch

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×