Hat-trick Johannesa Klaebo. Odległe miejsca Polaków

Nie ma mocnych na Johannesa Klaebo w trwającej edycji Tour de Ski. Norweg zwyciężył w biegu na 10 km stylem klasycznym w Oberstdorfie i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Tym razem słabiej spisali się Polacy.

Mateusz Kozanecki
Johannes Hoesflot Klaebo PAP/EPA / Na zdjęciu: Johannes Hoesflot Klaebo
Rywalizacja w Tour de Ski przeniosła się ze szwajcarskiego Val Mustair do Oberstdorfu, gdzie zaplanowane zostały biegi na 10 km klasykiem i 20 km stylem dowolnym.

Faworytem wtorkowej rywalizacji był Johannes Hoesflot Klaebo, który wygrał oba etapy w Szwajcarii i prowadził w klasyfikacji generalnej cyklu. Niemal od początku narzucił mocne tempo.

Nie udało mu się jednak zgarnąć pełnej premii punktowej po 2,1 km. Na tym etapie trasy zajmował piąte miejsce i wzbogacił się o 8 "oczek". Najszybszy był Szwed Calle Halfvarsson.

Klaebo przyśpieszył w dalszej części trasy. Zwyciężył ostatecznie z przewagą nieco ponad 12 sekund nad swoim rodakiem Simenem Hegstadem Kruegerem. Podium uzupełnił kolejny z reprezentantów Norwegii Didrik Toenseth. Do ostatnich metrów o trzecią lokatę walczył Halfvarsson, ale ta sztuka mu się nie udała.

To nie był udany dzień dla reprezentantów Polski. Dominik Bury zajął dopiero 50. pozycję ze stratą blisko dwóch minut do Klaebo, natomiast Kamil Bury był 61.

W klasyfikacji generalnej Klaebo ma już 37 sekund przewagi nad Paalem Golbergiem. Najlepszy z Polaków Dominik Bury zajmuje 32. miejsce.

Wyniki biegu na 10 km stylem klasycznym w Oberstdorfie:

Miejsce Zawodnik Kraj Wynik
1. Johannes Hoesflot Klaebo Norwegia 21:38.5 min.
61. Kamil Bury Polska +2:13.7 min.

Czytaj także:Sprawdził się czarny scenariusz. Co dalej z wielkim polskim talentem?Wygadał się. Trener Norwegów ujawnił, dlaczego Granerud skacze tak dobrze ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: szaleństwo po transferze Ronaldo. Zobacz, co się działo na meczu