Klaebo z kolejnym zwycięstwem. Dwaj Polacy bardzo blisko półfinałów

Johannes Hoesflot Klaebo wygrał kolejny wyścig w Pucharze Świata biegaczy narciarskich. Norweg zwyciężył w sprincie we włoskim Livigno. Blisko awansu do półfinału byli Maciej Staręga i Dominik Bury.

Michał Gałęzewski
Maciej Staręga Getty Images / TF-Images / Na zdjęciu: Maciej Staręga
W sprintach mężczyzn wzięło udział 55 zawodników i tylko ostatnia piątka nie zdobyła punktów. We włoskim Livigno wystąpiło też trzech Polaków. Dwóch awansowało dalej - 23. był Dominik Bury, a 27. Maciej Staręga i obaj wystąpili w tym samym ćwierćfinale. Na 43. lokacie zakończył Kamil Bury, a najlepszy czas miał tradycyjnie już Johannes Hoesflot Klaebo.

Obaj Polacy wbiegli na metę tuż obok siebie, minimalnie lepszy był Staręga, który zajął 4. miejsce w ćwierćfinale. Po zakończeniu jego biegu był na drugim miejscu wśród lucky loserów, gdyż jego czas w pierwszym ćwierćfinale dałby zwycięstwo. Szybciej od niego przybiegł jednak Czech Michal Novak i Polacy zajęli 15. i 16. miejsce. Ich czas w każdym innym biegu dałby jednak półfinał.

Pierwszy półfinał standardowo wygrał już Klaebo, a pechowe, trzecie miejsce zajął najlepszy z reprezentantów gospodarzy - Federico Pellegrino. Drugi bieg świetnie rozegrali dwaj Szwajcarzy - Valerio Grand i Janiak Riebli i zanotowali sukces, awansując do finału.

W nim cała szóstka zawodników zaczęła spokojnie, w końcu jednak na czoło stawki wyszedł Johannes Hoesflot Klaebo, za którego plecami biegła pozostała piątka. W końcówce wyścigu ambitnie o pierwsze miejsce walczył Richard Jouve, który jednak na finiszu okazał się gorszy od Norwega. Ten potwierdził swoją dominację w tym sezonie.