Mamy kolejny medal na MŚJ! Kapitalny bieg Polki

Polscy kibice mogą cieszyć się z drugiego medalu na mistrzostwach świata juniorów w Whistler. Srebrny krążek w biegu na 10 kilometrów stylem dowolnym zdobyła Izabela Marcisz. Złoto wywalczyła Helen Hoffmann z Niemiec.

Mateusz Byczkowski
Izabela Marcisz Getty Images / Kevin Voigt / Na zdjęciu: Izabela Marcisz
Jeszcze w piątkowy poranek cieszyliśmy się z brązowego medalu mistrzostw świata wywalczonego przez Jana Habdasa. Ten dzień przyniósł kolejne niesamowite emocje. Wszystko dzięki biegowi na 10 kilometrów stylem dowolnym kobiet.

Drugie miejsce zajęła w nim Izabela Marcisz. Reprezentantka Polski od początku rywalizacji była w czołówce. Przez większość dystansu w stawce prowadziła Margrethe Bergane, która pod koniec straciła siły i ostatecznie zdobyła brązowy krążek.

Marcisz do końca walczyła z Helen Hoffmann. Na 300 metrów przed metą obu paniom zmierzono takim sam czas. Przeciwniczka z Niemiec minęła jednak linię mety jako pierwsza. Zawodniczka klubu SS Prządki Ski przegrała o raptem sekundę.

Inne reprezentantki Polski, które brały udział w piątkowym biegu na 10 kilometrów stylem dowolnym, uplasowały się daleko. Karolina Kaleta zajęła 32., a Magdalena Kobielusz - 42. miejsce.

Dla Izabeli Marcisz to drugi medal mistrzostw świata juniorów w karierze. Rok temu w fińskim Vuokatti wywalczyła złoto. Jak widać do obrony tytułu było bardzo blisko, ale 22-latka tego dnia musiała uznać wyższość Helen Hoffmann.

Konkurs grozy w Willingen. Odwołano drugą serię!