Tak ciężko jej bez męża. Najnowszy wpis wzrusza do łez

Justyna Kowalczyk-Tekieli zamieściła na Instagramie wiersz Wisławy Szymborskiej. Od razu wiadomo, że jest to nawiązanie do tragicznej śmierci męża Kacpra Tekielego.

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Justyna Kowalczyk WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Justyna Kowalczyk
17 maja życie Justyny Kowalczyk-Tekieli zamieniło się w koszmar. To tego dnia jej mąż został zabrany przez lawinę w szwajcarskich Alpach po zdobyciu szczytu Jungfrau. Kacper Tekieli nie przeżył. 30 maja został pochowany na Cmentarzu Oliwskim w Gdańsku.

Biegaczka narciarska musi teraz ułożyć sobie życie na nowo. Ma dla kogo, bo wychowuje półtorarocznego syna o imieniu Hugo. Kowalczyk-Tekieli już w czwartek wybrała się z nim na przejażdżkę rowerową, a dzień później samodzielnie wbiegła na Giewont.

To wszystko jednak nie zmienia faktu, że 40-latce jest bardzo ciężko i z pewnością bardzo mocno tęskni za ukochanym. Świadczy o tym post, który zamieściła na Instagramie w piątkowy wieczór. To wiersz Wisławy Szymborskiej "Kot w pustym mieszkaniu".

ZOBACZ WIDEO: Awantura w Moskwie. Jurkowski zdradza, co się działo po walce Błachowicza

Wiersz opowiada o kocie, który czeka na swojego właściciela. Nie ma jednak świadomości, że właściciel już nie wróci. Do dziś jest to jeden z najbardziej znanych i docenianych wierszy polskiej noblistki.

Co ciekawe, Szymborska napisała go w tragicznym dla siebie momencie. Powstał on po śmierci Kornela Filipowicza, który był jej wieloletnim partnerem. Dlatego jest on teraz tak bliski Kowalczyk-Tekieli.

Poniżej grafika z pełnym wierszem, który mistrzyni olimpijska opublikowała na Instagramie.

"Ocean miłości i współczucia". Wzruszający wpis Justyny Kowalczyk-Tekieli >>
Kowalczyk zabrała głos na pogrzebie Tekielego. Wzruszające słowa >>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×