Piękny gest. Justyna Kowalczyk zrobi to dla zmarłego męża

Justyna Kowalczyk-Tekieli dba o to, by pamięć o jej tragicznie zmarłym mężu była wieczna. 23 września planuje odsłonić tablicę upamiętniającą Kacpra.

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Kacper i Justyna Kowalczyk Facebook / facebook.com/kibicujjustynie / Kacper i Justyna Kowalczyk
"Mój Mąż był osobą skromną i daleką od megalomanii, jednak uznałam, że w ten sposób pamięć o Nim i przede wszystkim o Jego fantastycznych górskich wyczynach powinnam uczcić. Jestem z Niego ogromnie dumna" - przekazała Justyna Kowalczyk-Tekieli na swoim profilu na Facebooku.

Symboliczna tablica upamiętniającą Kacpra Tekielego zostanie odsłonięta w sobotę 23 września na Tatrzańskim Cmentarzu Symbolicznym, który znajduje się na zachodnich stokach Osterwy w Tatrach Wysokich na terenie Słowacji.

Do wpisu była znakomita biegaczka załączyła wykaz górskich wypraw swojego męża. "To tylko promil działalności Kacpra. Spędzał w górach ponad 250 dni w roku. To, co innym zajmowało cały dzień, jemu dwie godziny. Przebiegł Wielką Koronę Tatr w niespełna 37,5h. Obskoczył Matterhorn z każdej strony w 17,5h" - wspomina Kowalczyk-Tekieli.

"Tatry nie miały przed Nim żadnych tajemnic. Uwielbiał góry w każdej postaci. A ja uwielbiałam patrzeć na Niego tam. Z Kacprem w górach czułam sie najbezpieczniej. Nasza Grań Wideł, Fajek, Baszty, Cima Grande, Matterhorn, Mont Blanc, Tofana czy Łomnica z Synkiem w nosidle to absolutnie wspaniałe wspomnienia. A było tych cudowności pełnych śmiechu, skupienia, sportu i miłości znacznie, znacznie więcej" - pisze 40-latka we wzruszającym poście.

Justyna Kowalczyk i Kacper Tekieli pobrali się w 2020 roku. Rok później na świat przyszedł ich syn Hugo. Kacper Tekieli zginął tragicznie 17 maja 2023 roku w lawinie na szczycie Jungfrau w Szwajcarii. Więcej TUTAJ. Urna z prochami alpinisty została złożona na cmentarzu w jego rodzinnym Gdańsku.

ZOBACZ WIDEO: Santos żegna się z kadrą. "To był jeden z największych niewypałów w historii"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×