Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Ida Ingemarsdotter i Eirik Brandsdall najlepsi w sprincie w Mediolanie

Mediolan był areną kolejnych w tym sezonie sprintów zaliczanych do klasyfikacji biegowego Pucharu Świata. Z wygranych cieszyć się mogli Ida Ingemarsdotter i Eirik Brandsdal
Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński

Zawody rozgrywane zaledwie tydzień po Tour de Ski odbywały się w znacznie słabszej obsadzie niż ma to miejsce na co dzień w przypadku imprezy zaliczanej do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Wciąż odpoczywająca po wyczerpującym Tourze czołówka światowa, z Justyną Kowalczyk, w zdecydowanej większości odpuściła sprint w Mediolanie. Na płaskiej trasie, pozbawionej jakichkolwiek wzniesień, okazję do walki mieli więc przede wszystkim typowi specjaliści od sprintu.

Wśród pań zwycięstwo odniosła Ida Ingemarsdotter. Jedna z czołowych sprinterek świata początkowo nie miała zbyt dużych powodów do radości, gdyż w swoim półfinale była dopiero czwarta, jednak mimo to zdołała awansować do decydującej rozgrywki, gdyż miała dobry czas i została dzięki temu tzw. "lucky loser". W finale cała szóstka długo biegła razem, jednak na ostatniej prostej Szwedka rywalizowała już przede wszystkim z Kikkan Randall. Rywalizacja tej dwójki do ostatnich metrów dostarczyła sporych emocji. Ostatecznie minimalnie lepsza była Ingemarsdotter, jednak powody do zadowolenia miała także Amerykanka, gdyż drugie miejsce pozwoliło jej umocnić się na prowadzeniu w sprinterskiej klasyfikacji Pucharu Świata.

Równie zacięta była finałowa rywalizacja mężczyzn. Na ostatniej prostej zaciekłą walkę stoczyło aż pięciu zawodników, jednak w pewnym momencie dla jednego nie skończyło się to za dobrze - Aleksiej Pietuchow popełnił bowiem błąd i upadł. W tej sytuacji zwycięstwo powędrowało w ręce Eirika Brandsdala, który o zaledwie 0,2 sekundy pokonał Josefa Wenzla. Na podium stanął też Teodor Peterson.

Miejsce Zawodniczka Kraj Czas
1 Ida Ingemarsdotter Szwecja 2:56,6
2 Kikkan Randall USA +0,2
3 Maiken Caspersen Falla Norwegia +1,3
4 Natalia Matwiejewa Rosja +1,5
5 Anne Kylloenen Finlandia +2,0
6 Mari Eide Norwegia +5,6

Miejsce Zawodnik Kraj Czas
1 Eirik Brandsdal Norwegia 2:42,2
2 Josef Wenzl Niemcy +0,2
3 Teodor Peterson Rosja +0,3
4 Nikołaj Moriłow Rosja +0,5
5 Aleksiej Pietuchow Rosja +6,0
6 Ola Vigen Hattestad Norwegia +6,9

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (1):

 • Kaczy Zgłoś komentarz
  przecież to był ewidenty faul, sprawca upoadku, a nie był nim Roisjanin, powinien zostać ukarany dodaniem sekund czy nawet dyskwalifikajca, przecież gdyby nie to to Rosjanin by wygrał. no
  Czytaj całość
  ale Rosjanie tak jak i my są piętnowani na arenie międzynarodowej, bo po prostu jestesmy za dobrzy (nie mówię ze my akurat w biegach)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×