Kokpit Kibice

Cologna i Boner najlepsi w San Bernardino

Nie zabrakło znanych nazwisk w zawodach nartorolkowych rozegranych w szwajcarskim San Bernardino. W biegu na 6,8km triumfowali Dario Cologna i Seraina Boner.
Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński

Tegoroczne lato nie jest wyjątkowe jeśli chodzi o starty na nartorolkach - jak zwykle biegacze narciarscy mają okazję nie tylko trenować, ale i zmierzyć się z rywalami w zawodach. W San Bernardino na dystansie 6,8 km wystartowali głównie Szwajcarzy, w tym czołowi reprezentanci tego kraju z Dario Cologną na czele. Jeden z najlepszych biegaczy narciarskich ostatnich lat nie zawiódł i pewnie triumfował w kategorii mężczyzn meldując się na mecie blisko dwadzieścia sekund przed Włochem Sergio Bonaldim. Na trzecim miejscu finiszował Jonas Baumann, kolejny ze Szwajcarów, gorszy od Cologni już o ponad czterdzieści pięć sekund. Występ w San Bernardino dość ulgowo potraktował Toni Livers - narciarz mający już na koncie wygraną w zawodach Pucharu Świata był dopiero szósty z ponad trzyminutową stratą.

Wśród pań żadnych problemów z odniesieniem zwycięstwa nie miała Seraina Boner. 30-letnia Szwajcarka o blisko dwie i pół minuty pokonała Giulię Malagoni. Co ciekawe, w klasyfikacji łącznej uwzględniającej również mężczyzn Boner była dziewiąta i pokonała wielu biegaczy. Trzecie miejsce w klasyfikacji kobiet zajęła Laurien van der Graff, znana sprinterka.

Miejsce Zawodnik Czas
1 Dario Cologna 21:45,1
2 Sergio Bonaldi +20,3
3 Jonas Baumann +47,4
4 Candide Pralong +2:16,8
5 Erwan Kaeser +2:45,2
6 Toni Livers +3:18,6


Miejsce Zawodniczka Czas
1 Seraina Boner 27:48,4
2 Giulia Malagoni +2:20,8
3 Laure van der Graff +4:18,6
4 Natalia Mueller +4:40,6
5 Franziska Mueller +5:15,2
6 Alina Meier +9:55,5

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
ski-nordique.net

Komentarze (0):

    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×