WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

W weekend biegi w Inari i Rovaniemi

Sporo emocji czeka fanów biegów narciarskich w weekend. W Finlandii w aż dwóch miejscach odbędą się testowe zawody FIS. Rywalizacja toczyć się będzie w Inari i w Rovaniemi.
Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński

W tej drugiej miejscowości odbędą się kolejne konkurencje w ramach Pucharu Finlandii, który został zainaugurowany dwa tygodnie temu w Vuokatti. Tym razem obsada będzie już mocniejsza niż to miało miejsce ostatnio - na starcie mają stanąć m.in. Aino Kaisa Saarinen, Krista Lahteenmaki, Riita-Liisa Roponen oraz Sami Jauhojaervi i Matti Heikkinen, a zatem cała fińska czołówka. W programie zawodów są zaplanowane na sobotę sprinty stylem dowolnym oraz niedzielne biegi indywidualne stylem klasycznym ze startem co trzydzieści - mężczyzn czeka dystans dziesięciu, a kobiet pięciu kilometrów. - Mam nadzieję, że pobiegnę lepiej niż rok temu o tej porze. W sprincie chciałbym być w czołowej trójce - powiedział przed zawodami Sami Jauhojaervi.

W Rovaniemi startują tylko Finowie, w związku z czym jeszcze ciekawiej powinno być w Inari, gdzie w tym samym czasie obsada będzie międzynarodowa. Na starcie sobotniego sprintu nie zabraknie m.in. Rosjan Nikołaja Moriłowa i Gleba Retiwycha, a także Austriaka Bernharda Tritschera. Niedzielne biegi stylem klasycznym (10 km mężczyzn i 5 km kobiet) rozegrane zostaną z udziałem największej gwiazdy zawodów w Inari, kolejnego Rosjanina Maksima Wylegżanina, jego rodaka Jewgienija Biełowa, a także faworytki rywalizacji pań, Japonki Masako Ishidy. Podobna obsada będzie także w poniedziałek, gdy odbędą się biegi stylem dowolnym, o pięć kilometrów dłuższe niż dzień wcześniej

Redakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
hevoskuuri.fi/langrenn.com

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×