Triumf Norwegów w La Clusaz

Zwycięstwem sztafety Norwegów zakończył się bieg na dystansie 4x7,5 kilometra, którą rozegrano w La Clusaz. Na finiszu walkę z Norwegami przegrali Szwedzi i Czesi.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

Niedzielny bieg sztafetowy rozgrywany był dwoma stylami. Na pierwszych dwóch zmianach zawodnicy biegli stylem klasycznym, a dwaj kolejni biegacze dystans 7,5 kilometra pokonywali stylem dowolnym. W tej konkurencji najlepiej poradzili sobie Norwedzy, którym triumf zapewnił Sjur Roethe.

Biegnący na ostatnim odcinku zawodnik na finiszu minimalnie wyprzedził Szweda Marcusa Hellnera i Czecha Martina Jaksa. Dość nieoczekiwanie na podium zabrakło miejsca dla sztafety rosyjskiej, która dość długo przewodziła stawce. Jednak startujący na czwartej zmianie Ilia Czernousow nie wytrzymał tempa narzuconego przez czołową trójkę i na metę dobiegł ze stratą ponad 9 sekund do triumfatora. W stawce czternastu sztafet rywalizujących o triumf w La Clusaz zabrakło Polaków.

Zwycięską sztafetę oprócz Roethe stanowili Eldar Roenning, Didrik Toenseth i Martin Johnsrud Sundby. Oprócz Hellnera w składzie Szwedów znaleźli się Daniel Richardsson, Johan Olsson oraz Calle Halfvarsson. Czechów reprezentowali z kolei Jiri Magal, Lukas Bauer, Ales Razym oraz Martin Jaks.

Wyniki:

M Kraj Czas
1 Norwegia 1:17:22,5
2 Szwecja +0,5
3 Czechy +0,8
4 Rosja I +9,3
5 Niemcy +1:01,3
6 Rosja II +1:06,0
7 Szwajcaria +1:07,3
8 Włochy I +1:46,3
9 Francja I +2:49,9
10 USA +3:02,6

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×