Lukas Bauer zwyciężył w Kuusamo, Maciej Kreczmer najlepszy z Polaków

Zwycięstwem Lukasa Bauera zakończył się bieg na 10 kilometrów stylem klasycznym, który rozegrano w Kuusamo. Najlepszy z Polaków, Maciej Kreczmer, zajął 34. miejsce.

Łukasz Witczyk

Bieg mężczyzn, podobnie jak i rywalizacja kobiet, dostarczyła kibicom wielu emocji. Zwycięstwo odniósł Lukas Bauer, lecz Czechowi triumf nie przyszedł łatwo. Na mecie był on lepszy zaledwie o 2,4 sek. od Eldara Roenninga z Norwegii. Kapitalnie bieg rozpoczął Dmitrij Japarow. Na punkcie kontrolnym umiejscowionym na 5 kilometrze Rosjanin miał 12 sekund przewagi nad Bauerem.

Czech rzucił się jednak do odrabiania strat i na 2 kilometry przed metą był już pierwszy, a Japarowa wyprzedzał o sekundę. W drugiej fazie biegu z dobrej strony pokazał się Roenning, lecz to Bauer cieszył się ze zwycięstwa. Japarow rywalizację zakończył na trzecim miejscu, a do Czecha stracił blisko 6 sekund.

W sobotnim biegu na 10 kilometrów stylem klasycznym udział wzięło czterech reprezentantów Polski. Najlepiej z nich spisał się Maciej Kreczmer, który zajął 36. miejsce. Polak do miejsca premiowanego punktami Pucharu Świata stracił ponad 6 sekund. Pozostali biało-czerwoni zajęli miejsca w ogonie stawki. Maciej Staręga był 81., Sebastian Gazurek sklasyfikowany został na 101. lokacie, a Jan Antolec zajął 110. lokatę.

Sporty zimowe na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów narciarstwa i nie tylko! Kliknij i polub nas.