Kristin Steira mistrzynią Norwegii w biegu łączonym, trzeci medal dla Heidi Weng

Kristin Steira wygrała mistrzostwa Norwegii w biegu łączonym w Lillehammer. Srebrny medal zdobyła Astrid Jacobsen, a brązowy - Heidi Weng.

Piotr Ziemka

W trzecim dniu mistrzostw Norwegii w biegach narciarskich kobiety rywalizowały w biegu łączonym o długości piętnastu kilometrów. Zwyciężyła 32-letnia Kristin Steira, która uzyskała czas 47:17,8. Astrid Jacobsen, która była druga w Tour de Ski, straciła do Steiry 24,9 sek.

Na trzecim stopniu podium stanęła Heidi Weng. Ta urodzona w 1991 roku zawodniczka w mistrzostwach Norwegii 2014 zdobyła aż trzy medale. W biegu na 10 kilometrów techniką klasyczną zajęła drugie miejsce. W sprincie stylem łyżwowym wywalczyła brąz.

Na czwartej pozycji uplasowała się Marthe Kristoffersen. Tuż za nią na metę przybiegła Martine Ek Hagen. Czołową dziesiątkę zamknęła triumfatorka sprintu - Maiken Falla. W biegu łączonym nie wzięły udziału Marit Bjoergen oraz Therese Johaug.