Siedem kobiet i ośmiu mężczyzn w składzie reprezentacji Norwegii na Tour de Ski

Siedem Norweżek oraz ośmiu Norwegów wystąpi w dziewiątej edycji Tour de Ski. W składzie zabrakło Astrid Jacobsen, która w 2014 roku zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Piotr Ziemka
Piotr Ziemka

Powołania otrzymały: Marit Bjoergen, Maiken Falla, Therese JohaugRanghild Haga, Martine HagenIngvild Oestberg, a także Heidi Weng. Haga i Hagen w Tour de Ski wezmą udział po raz pierwszy. W 2014 roku w klasyfikacji generalnej tej imprezy zwyciężyła Johaug. Trzecią pozycję wywalczyła wtedy Weng.

Do drużyny mężczyzn powołani zostali: Niklas Dyrhaug, Chris Jespersen, Petter Northug, Simen Oestensen, Eldar Roenning, Sjur RoetheMartin Sundby i Didrik Toenseth. W ósmej edycji Tour de Ski najlepszy był Sundby. Jespersen uplasował się na drugim miejscu.

Northug jest jednym z dwóch zawodników, którzy ukończyli wszystkie sezony Tour de Ski (drugi biegacz to Włoch Giorgio Di Centa). Ten urodzony w 1986 roku Norweg zawsze plasował się w czołowej dziesiątce klasyfikacji generalnej. Trzykrotnie sklasyfikowany został na drugiej pozycji - w latach: 2009, 2010 i 2011.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×