KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Wygrana rosyjskiej sztafety 3x5 km na Uniwersjadzie, Polki czwarte

Reprezentantki Rosji odniosły zdecydowane zwycięstwo w sztafecie 3x5 km, kolejnej biegowej konkurencji zimowej Uniwersjady. Polskie narciarski zajęły w Szczyrbskim Jeziorze czwarte miejsce.
Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński

Szczególnie na pierwszej zmianie stylem klasycznym rywalizacja była trudna - padał śnieg i zawodniczki potrzebowały na przebiegnięcie pierwszego odcinka ponad osiemnastu minut, co na co dzień praktycznie nie zdarza się na takim dystansie. W dalszej części zawodów aura była lepsza i biegaczki z kolejnych zmian, rozgrywanych techniką łyżwową, miały już odrobinę łatwiejsze zadanie.


Po pewne i zasłużone zwycięstwo sięgnęły Rosjanki, które prowadziły od początku. Już po pierwszej zmianie miały ponad dwadzieścia sekund przewagi, a w dalszej części dystansu ich zaliczka stale rosła. Ostatecznie Rosja triumfowała z przewagą blisko czterdziestu pięciu sekund nad Kazachstanem i półtorej minuty nad Francją.

Czwarte miejsce, minutę i czterdzieści pięć sekundy po Rosjankach, zajęły Polki. W naszym zespole dość przeciętnie pobiegła na pierwszej zmianie Marcela Marcisz, która ukończyła swój odcinek jako szósta, i wydawało się wówczas, że o poprawę tej lokaty będzie ciężko. Martyna Galewicz i Justyna Mordarska spisały się jednak znacznie lepiej (na słowa uznania zasługuje zwłaszcza ta pierwsza) i wywindowały nasz zespół jeszcze o dwa miejsca wyżej. W składzie polskiego zespołu nie było tym razem Eweliny Marcisz, z którą nasza ekipa miałaby realną szansę na medal.

Wyniki sztafety 3x5 km kobiet:

Miejsce Kraj Czas
1 Rosja 47:47,1
2 Kazachstan +43,6
3 Francja +1:31,1
4 Polska +1:45,3
5 Czechy +1:59,7
6 Ukraina +2:23,7
7 Finlandia +3:27,2
8 Japonia +4:18,5
9 Słowacja +6:24,9
10 Chiny +8:48,9
11 Korea Południowa +12:15,7
12 USA +13:04,6
DNF Norwegia DNF

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×