Hanna Falk wygrała kwalifikacje w Lahti, awans Sylwii Jaśkowiec

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix /  / Na zdjęciu: Sylwia Jaśkowiec
Newspix / / Na zdjęciu: Sylwia Jaśkowiec

W fińskim Lahti zakończyły się kwalifikacje do sprintu kobiet stylem dowolnym. Zwyciężczynią została Hanna Falk. Z Polek przez kwalifikacje przebrnęła tylko Sylwia Jaśkowiec.

Najszybciej dystans 1,5 km podczas kwalifikacji pokonała reprezentantka Szwecji Hanna Falk. Przebiegnięcie trasy w fińskim Lahti stylem dowolnym zajęło jej dokładnie 3:03,84. Za nią sklasyfikowane zostały trzy reprezentantki Norwegii, wśród których znalazła się Marit Bjoergen. Utytułowana Norweżka zajęła 3. lokatę, tracąc do triumfatorki niewiele ponad sekundę.  [ad=rectangle] W kwalifikacjach do 1/4 finału sprintu udział wzięły tylko dwie reprezentantki Polski. Zgodnie z oczekiwaniami, bezproblemowy awans wywalczyła Sylwia Jaśkowiec, która ze stratą ponad 5 sekund do liderki uplasowała się na 12. pozycji. Niestety w ćwierćfinale nie zobaczymy Eweliny Marcisz. Kwalifikacje nie ułożyły się po jej myśli, o czym świadczy jej odległa, dopiero 45. lokata.

Pierwszy bieg ćwierćfinałowy kobiet na trasie w Lahti został zaplanowany na godzinę 14:30.