Franceso De Fabiani najlepszy w Lahti, Polacy daleko

Franceso De Fabiani zwyciężył w biegu na 15 km stylem klasycznym w Lahti. Niedzielna wygrana to największy sukces w karierze Włocha. Polacy zajęli dalekie miejsca i nie zdobyli punktów Pucharu Świata.

Daniel Ludwiński
Triumfator miał już wprawdzie raz najlepszy czas dnia w zawodach pucharowych, ale stało się tak w biegu na dochodzenie na Tour de Ski w Oberstdorfie - Franceso De Fabiani startował wtedy z dalekiej pozycji i mimo bycia najszybszym zdołał przesunąć się tylko na na siódme miejsce. Teraz przyszedł czas na prawdziwe zwycięstwo i fetowanie sukcesu - utalentowany Włoch triumfował w Lahti z przewagą wynoszącą wprawdzie tylko kilka sekund, ale jednak wystarczającą do zajęcia pierwszego miejsca.
Obok niego na podium stanęli też Aleksiej Połtoranin i Sami Jauhojaervi. Dla Fina oznacza to drugi taki wynik w sezonie - rozpoczął tegoroczną zimę trzecią pozycją w Kuusamo, następnie nie miał zbyt wartościowych rezultatów, a na zakończenie sezonu znowu błysnął i ponownie uczynił to przed własną publicznością.

Na liście startowej niedzielnego biegu znalazło się dwóch Polaków - Konrad Motor zajął miejsce sześćdziesiąte, a Jan Antolec sześćdziesiąte szóste.

W Lahti rozegrany zostanie jeszcze bieg na 10 kilometrów stylem klasycznym kobiet - panie wystartują o 11:30.