Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Zwycięstwo Ingvild Flugstad Oestberg w Canmore, Justyna Kowalczyk 15.

Justyna Kowalczyk zajęła piętnaste miejsce w biegu na 10 kilometrów stylem dowolnym w Canmore. Najlepszy czas uzyskała Ingvild Flugstad Oestberg. Piątkowy bieg najprawdopodobniej rozstrzygnął kwestię zwycięstwa w Ski Tour Canada.
Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński
Newspix / Carl Sandin

Przed startem wszystko wskazywało na to, że Heidi Weng i Therese Johaug między sobą powalczą o jak najlepszą sytuację wyjściową przed sobotnim finałowym etapem kanadyjskiej imprezy. Weng, liderka Ski Tour Canada, faktycznie nie zawiodła i zajęła dobre drugie miejsce. Johaug rozpoczęła mocno i prowadziła na pierwszym punkcie pomiaru czasu, ale na kolejnych kilometrach wyraźnie osłabła. Ostatecznie jedna z głównych faworytek uplasowała się dopiero na szóstym miejscu.

W tej sytuacji Heidi Weng jest blisko końcowego triumfu w Kanadzie - w piątek w Canmore pokonała rodaczkę o ponad siedemnaście sekund, a dodatkowo otrzymała jeszcze dziesięć sekund bonifikaty za drugą pozycję na tym etapie.

Zwyciężczynią piątkowego biegu została Ingvild Flugstad Oestberg, która pewnie pokonała wszystkie faworytki. Jej przewaga nad Weng wyniosła dwadzieścia trzy sekundy. Oestberg pokazała więc, że choć w ostatnich tygodniach nie była już tak mocna jak w pierwszej części sezonu, to jednak nadal stać ją na bardzo wiele.

Na najniższym stopniu podium dość niespodziewanie stanęła Krista Parmakoski - Finka z reguły będąca mocniejszą w technice klasycznej tym razem błysnęła w stylu dowolnym.

"Łyżwa" nie jest specjalnością Justyny Kowalczyk więc zajęte przez nią piętnaste miejsce można uznać za przyzwoite. Polka rozpoczęła dość spokojnie, ale wraz z upływem czasu przesuwała się w górę tabeli. Przez moment była nawet trzynasta, ale na ostatnim zjeździe poniosła straty i ostatecznie uplasowała się dwie lokaty niżej.

Wyniki:

Miejsce Zawodniczka Kraj Czas
1 Ingvild Flugstad Oestberg Norwegia 23:20,1
2 Heidi Weng Norwegia +23,0
3 Krista Parmakoski Finlandia +24,5
4 Kari Oeyre Slind Norwegia +24,6
5 Jessica Diggins USA +32,6
6 Therese Johaug Norwegia +40,1
7 Teresa Stadlober Austria +52,2
8 Kerttu Niskanen Finlandia +53,6
9 Nicole Fessel Niemcy +54,9
10 Anne Kylloenen Finlandia +55,1
15 Justyna Kowalczyk Polska +1:21,8

Zobacz także: To był najtrudniejszy moment w karierze Klemensa Murańki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (9):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×