Therese Johaug wygrała mistrzostwa Norwegii na 5 kilometrów techniką dowolną

1 kwietnia 2016 roku w Beitostoelen rozegrano mistrzostwa Norwegii. Kobiety rywalizowały na dystansie 5 kilometrów techniką dowolną. Mężczyźni mieli do pokonania 10 km.

Piotr Ziemka
PAP/EPA / Karl-Josef Hildenbrand
Bieg kobiet wygrała Therese Johaug. Drugie miejsce zajęła Ingvild Flugstad Oestberg, która straciła 7.6 sekundy do triumfatorki. Na trzecim stopniu podium stanęła Heidi Weng. Sklasyfikowano 186 biegaczek.

6. Kathrine Rolsted Harsem +29.6

W zmaganiach mężczyzn najlepiej spisał się Martin Johnsrud Sundby. Srebrny medal zdobył Emil Iversen. Natomiast trzeci wynik uzyskał Simen Hegstad Krueger. W czołowej dziesiątce zabrakło Pettera Northuga, który uplasował się na siedemnastej pozycji. 33. w gronie 370 zawodników, którzy ukończyli bieg, był kombinator norweski Mikko Kokslien.