KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Polacy startują w Bruksvallarnie, Norwegowie w Beitstoelen. Ostatnie testy przed PŚ

Dokładnie za tydzień rozpocznie się rywalizacja o Puchar Świata w biegach narciarskich. Bardzo ciekawie będzie jednak już w ten weekend, gdyż w Skandynawii zostaną rozegrane zawody testowe. Polacy pobiegną w Bruksvallarnie.
Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński
Maciej Staręga East News / Na zdjęciu: Maciej Staręga

Wszystko zaplanowane konkurencje odbędą się jako biegi FIS, a więc imprezy znacznie niższej rangi niż Puchar Świata. U progu sezonu ich obsada będzie jednak zdecydowanie silniejsza niż zwykle, gdyż dla światowej czołówki jest to doskonała okazja do konfrontacji. Duże jest również zainteresowanie mediów - w ten szczególny weekend państwowe telewizji w Finlandii, Norwegii i Szwecji na żywo pokażą niemal wszystkie najważniejsze biegi.

Z punktu widzenia polskiego kibica najciekawiej będzie w Bruksvallarnie, gdyż właśnie tam wystąpią nasi reprezentanci. Kadrę wystawioną w Szwecji tworzą Martyna Galewicz, Urszula Łętocha, Jan Antolec, Dominik Bury, Paweł Klisz i Maciej Staręga. Najpoważniejszymi rywalami będą oczywiście gospodarze, ale na starcie nie zabraknie też reprezentacji Japonii. W programie zawodów są biegi dystansowe w stylu łyżwowym i klasycznym (odpowiednio w piątek i sobotę) oraz sprinty (w niedzielę), w których na dobry wynik stać Staręgę.

Identyczny program trzydniowych zawodów przygotowano w Beitostoelen. Z Norwegami zmierzą się tam przede wszystkim Słoweńcy. Na starcie zabraknie za to Niemców czy Francuzów, którzy w poprzednich latach zwykle występowali w norweskim otwarciu sezonu.

Z kolei w Rovaniemi odbędą się biegi w ramach Pucharu Finlandii. W sobotę rozegrane zostaną sprinty stylem dowolnym, natomiast w niedzielę konkurencje dystansowe techniką klasyczną - 10 kilometrów dla kobiet i 16,5 kilometra dla mężczyzn.

ZOBACZ WIDEO 9 rocznica pierwszego awansu Polski na Euro

Czy otwarcie sezonu w Bruksvallarnie będzie udane dla Polaków?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×