Kolejne zwycięstwo Siergieja Ustiugowa w Tour de Ski. Maciej Staręga na 69 miejscu

Siergiej Ustiugow wygrał bieg na 10 km stylem klasycznym ze startu wspólnego w Val Muestair i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Tour de Ski. Maciej Staręga ukończył drugi etap tej imprezy na sześćdziesiątym dziewiątym miejscu.

Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński
zawodnicy startujący w biegach narciarskich AFP / JOHANNES EISELE / Na zdjęciu: zawodnicy startujący w biegach narciarskich
W pierwszej części Touru Siergiej Ustiugow imponuje formą i jest poza zasięgiem rywali. Rosjanin był najlepszy już w inauguracyjnym sprincie stylem dowolnym, gdzie wygrał wszystkie biegi, w tym finałowy. W sobotę technika została zmieniona na klasyczną, a dystans na 10 kilometrów, ale dla Ustiugowa nie było to przeszkodą i znowu triumfował. Rosjanin kontrolował sytuację i na ostatnim kilometrze zyskał kilkunastometrową przewagę nad rywalami, która okazała się wystarczająca i zapewniła mu kolejny sukces.

Za jego plecami finiszowali Norwegowie - drugi był Martin Johnsrud Sundby, trzeci Didrik Toenseth, a czwarty Sjur Roethe. Szczególnie Sundby był aktywny na trasie i pod koniec próbował nawet ataku, ale Ustiugow wytrzymał jego tempo, a po chwili sam zdecydował się na kontrę.

ZOBACZ WIDEO Kamil Stoch: Zwycięstwo jest... zwycięstwem. Ja byłem drugi (źródło: TVP SA)

Maciej Staręga, jedyny startujący Polak, zaczął bieg nieźle i początkowo plasował się na wysokich miejscach. Po 2,5 km nasz reprezentant, który specjalizuje się w sprincie, był nawet w czołowej dziesiątce, ale później zaczął tracić dystans do liderów i ostatecznie finiszował jako sześćdziesiąty dziewiąty.

Wyniki biegu na 10 kilometrów stylem klasycznym ze startu wspólnego:

Miejsce Zawodnik Kraj Czas
1 Siergiej Ustiugow Rosja 24:50,0
2 Martin Johnsrud Sundby Norwegia +1,9
3 Didrik Toenseth Norwegia +2,3
4 Sjur Roethe Norwegia +3,3
5 Dario Cologna Szwajcaria +5,5
6 Matti Heikkinen Finlandia +5,6
7 Marcus Hellner Szwecja +6,0
8 Iivo Niskanen Finlandia +7,0
9 Alex Harvey Kanada +7,0
10 Simen Hegstad Krueger Norwegia +7,3
69 Maciej Staręga Polska +2:30,2

Czy Siergiej Ustiugow wygra cykl Tour de Ski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×