18 zawodników w finskiej kadrze. Aino-Kaisa Saarinen poza reprezentacją

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Harry How / Na zdjęciu: Aino Kaisa Saarinen
Getty Images / Harry How / Na zdjęciu: Aino Kaisa Saarinen

Finowie ogłosili skład reprezentacji na nadchodzący Puchar Świata w biegach narciarskich. W drużynie znalazło się 8 zawodniczek i 10 zawodników.

Podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pjongczangu Finowie wywalczyli cztery medale. Trzy z nich przypadły w udziale Kriście Parmakoski, która w dalszym ciągu będzie startować w Pucharze Świata. 27-latka w poprzedniej edycji zajęła czwarte miejsce.

W reprezentacji zabrakło Aino Kaisy Saarinen, która jeszcze na początku kwietnia rywalizowała w mistrzostwach Finlandii. 39-latka biegu na 30 km techniką klasyczną zajęła czwarte miejsce.

Liderem męskiej kadry ma być Iivo Niskanen. Mistrz olimpijski na 50 km z Pjongczangu w poprzednim sezonie uplasował się na 15. pozycji w klasyfikacji generalnej PŚ.

Zarówno w jednej, jak i drugiej drużynie nie będzie debiutantów. Jedynym zawodnikiem, który nie zdobył jeszcze punktów PŚ jest Antti Ojansivu. Najlepszym wynikiem 25-latka jest jak na razie 35. miejsce.

Reprezentacja Finlandii kobiet: Krista Parmakoski (4. miejsce w PŚ, 1220 pkt) Kerttu Niskanen (10., 757 pkt) Laura Mononen (35., 191 pkt) Riita-Liisa Roponen (61., 65 pkt) Anne Kylloenen (63., 57 pkt) Johanna Matintalo (70., 45 pkt) Susanna Saapunki (98., 5 pkt) Eveliina Piippo (103., 3 pkt)

Reprezentacja Finlandii mężczyzn: Iivo Niskanen (15. miejsce w PŚ, 456 pkt) Ristomatti Hakola (19., 382 pkt) Matti Heikkinen (35., 197 pkt) Anssi Pentsinen (56., 97 pkt) Martti Jylhae (64., 73 pkt) Lauri Vuorinen (68., 67 pkt) Lari Lehtonen (97., 29 pkt) Perttu Hyvarinen (122., 13 pkt) Joni Maeki (130., 9 pkt) Antti Ojansivu (nie startował)

Czy Krista Parmakoski stanie na podium klasyfikacji generalnej PŚ?