Sukces i wzruszenie Justyny Kowalczyk. Stanęła na podium na festiwalu Blink 2018

Justyna Kowalczyk wzięła udział w festiwalu Blink 2018 w norweskim Sandnes. Multimedalistka olimpijska w biegu na 60 km uplasowała się na trzecim miejscu, a po wyścigu podziękowała za wsparcie polskim kibicom.

Dawid Borek
Dawid Borek
Justyna Kowalczyk Getty Images / Harry How / Na zdjęciu: Justyna Kowalczyk
Tegoroczna edycja festiwalu Blinku - najbardziej prestiżowej nartorolkowej imprezy na świecie - rozpoczęła się 1 sierpnia i potrwa do czwartego dnia tego miesiąca. W norweskim Sandnes pojawiła się m.in. Justyna Kowalczyk.

Multimedalistka olimpijska w środę wzięła udział w biegu techniką klasyczną na dystansie 60 km. Wyścig zakończył się sporym sukcesem, bowiem Kowalczyk jako trzecia przekroczyła linię mety.

W biegu na 20 km rywalizowała z kolei Monika Skinder, która podobnie jak Kowalczyk uplasowała się na najniższym stopniu podium. 16-latka może być jak najbardziej usatysfakcjonowana z trzeciej lokaty, bowiem po raz pierwszy w karierze przebiegła tak długi dystans w oficjalnych zawodach.

- Bardzo dziękujemy wszystkim polskim kibicom! To niesamowite, że tak wielu Was jeszcze na moje zawody przychodzi! Miłe to i wzruszające! - napisała Kowalczyk na Facebooku.